Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Görcsöltetek valaha nőgyógyász...

Görcsöltetek valaha nőgyógyászati vizsgálat után?

Figyelt kérdés

Tegnap valami hüvelytágító-szerűt tett be először a doki, aztán kézzel ellenőrizte a méhszájam (18. héten vagyok). Ez mind fájt, de már megszoktam, mert eddig egy kivételével minden nőgyógyásznál fájt minden (terhesség előtt), mert szerintem ott lent az átlagnál érzékenyebb vagyok.

Nem folyamatosan görcsöl, hanem hullámokban, és nem erős. Beszéltem a dokival, szerinte nincs miért aggódnom, csak pihenjek, de ezt akkor se tudom mire vélni és nem akarok bajt. Még nem ismerem annyira, hogy vakon bízzam benne. Ráadásul azóta pisiléskor mintha egy kis vérdarabkát láttam volna, ahogy lehúztam a WC-t.. :-/



2020. okt. 21. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a 33. héten úgy megvizsgálta idegen doki a méhszájam, hogy utána durván véreztem, görcsölgettem. Eleve pici vérzés panasszal mentem be, de a vizsgálat után nagyon durva volt, napokig tartott, illetve a kórházból egy ujjnyira nyílt méhszájjal jöttem ki, úgy, hogy zárttal mentem be. Nem tudom ez mennyire köszönhető a vizsgálatnak.

Magnéziumot szoktál szedni? Ha igen mennyit? Amúgy ici-pici vérzés vizsgálat után előfordulhat, azon ne aggódj (egyszeri volt nem?) és van aki az időjárásváltozásra is tud görcsökkel reagálni.

2020. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudjátok, hogy a manuális vizsgálatot vissza lehet utasítani?

Az orvosom nem vizsgál, amíg nincs tünet vagy indok rá, egész terhesség alatt, csak uh-k vannak.

2020. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem görcsölt soha. Terhesség alatt pedig nem nézik a méhszájat kézzel, mert komoly gondot okozhat.
2020. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2x vizsgált kézzel a doki egész terhesség alatt mind a 4 gyereknél....nekem nem volt gond
2020. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem,de nekem összesen kétszer nézték manuálisan, egyszer 33 hetesen, egyszer pedig betöltött 40. héten.

Normális doki nem macerál feleslegesen terhesség alatt. Ha továbbra is görcsölsz és netalán újra vérzel, én ránézetnék a helyedben.

2020. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azóta a pihenéstől tényleg jobb lett, de még néha belüktet. Vér aztán már nem volt. Akkor jól sejtettem, hogy nem ez a dolgok természetes rendje. Valószínűleg azért piszkál kézzel, mert mondta, hogy nem annyira ért az UH-hoz. Az előző dokim -akit imádtam- mindig csak azzal nézett alul, az sose fájt. (Csak nála nem lehet szülni, ezért kellett váltanom) Ezt is jó tudni, hogy el lehet utasítani, akkor legközelebb megmondom, hogy küldjön el máshoz, ha mindenáron alul is meg akar győződni róla, hogy rendben vannak a dolgok. (Nagyon alapos egyébként, ezért azt mondta, mindig megnéz lent is, nem csak a hasamat ultrahangozza, mert a méhszájat figyelni kell. Két babát várok, lehet emiatt is.)
2020. okt. 22. 08:37
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem annyira ért az UH-hoz? Válts orvost!!!
2020. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Mi van? Kihez jársz te? Válts dokit!
2020. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 37 hetesen volt egy kézi méhszáj vizsgálatom, meg is állapította a doki a 2111-et. Na utána én is görcsöltem, jóslóztam. Magnéziumot vettem be 1-et, mert még korainak tartottam volna szülni, és pihentem. Vérzés nem volt. Elmúlt végül.

Előtte 34 hetesen ügyeleten néztek még meg kézzel egyszer, ott nagyon óvatos volt a doki, nem volt semmi bajom utána. Amúgy tényleg nem szoktak kézzel vizsgálni. Most vagyok pont 39 hetes, vizsgálat nélkül is jóslózok sokat már.

2020. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, az lemaradt, hogy eddig csak esténként vettem be MagneB6-ot, de most felírt egy terhességmegtartó vitamint, abban 400 mg van. Nem tudom, mennyi lenne az ideális, mindenesetre már csak a növekedési fájdalmakat érzem néha (pl. séta után).

Azt nem is értettem, miért mondta, hogy nem ért az UH-hoz, hisz a hasamon keresztül szépen megmérte a babák minden testrészét, pedig úgy feküdtek épp, hogy én csak kis krumplikat láttam a monitoron, amikből néha kinyúlt egy kar vagy láb. :D

2020. okt. 23. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!