Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj abból, ha 16 hetesen...

Lehet baj abból, ha 16 hetesen egy picit nehezet emeltem, vagy csak az első trimeszterben kell ezzel különösen vigyázni?

Figyelt kérdés
Nem óriási súlyra gondolok: egy teli szemetesvödröt emeltem meg, volt ugyan súlya, de már nem bírtam vele megvárni a páromat. Térdet hajlítva emeltem, de egy picit így is meghúzódott. Most meg szidom itt magam... :)
2010. aug. 10. 09:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Aranyos vagy, hogy ennyire aggódsz! De nyugodj meg, normális terhesség sem az első, sem a többi trimeszterben nem sérül csak azért, ert megemelsz valamit. Gondolj bele, hány kismama dolgozik nehéz fizikai munkát is a terhessége egész ideje alatt, hányna van kicsi gyereke, mikor a 2. babát várja... legtöbbjüknek nem lesz semmi baja. Akkor kell jobban vigyázni, ha korán kezd nyílni a méhszáj vagy rövidül a méhnyak, erre az orvosod felhívta volna a figyelmed. Egy szemetesvödör nem a világ, ennyi bőven belefér... én 8hónapos kismamaként krumplit szedtem...a férjem külföldön, így nem volt, aki megcsinálja...veszni meg nem hagyhattam :) A kislányom és én is teljesen egészségesek vagyunk, még korábban se jött, pedig 4. baba.
2010. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnom, nem lesz semmi baj.Nem vagy veszélyeztetett?Feltételezem nem:)Akkor nem kell félni:))

Más nagyobbakat emelget, sőőt gondolj bele,hogy aki már a 2. babát várja is emelgetheti a babát, a kocsit stb:))

Szóval ne félj:))

2010. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van.. Csak sajnos nem indult a dolog problémamentesen, és így most egy kicsit jobban félek. De tényleg csak túllihegem, most már csak mosolygok magamon :)
2010. aug. 10. 10:23
 4/20 anonim ***** válasza:

Kislányom egy éves és lassan 10 kiló. És 12 hetes vagyok a kistesóval.

Emelgetem rendesen a nagyot! :)

2010. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azért persze vigyázz magadra, de ebből nem lesz baj :) Én a 40. héten még lakást újítgattam a férjemmel -gletteltem, csiszoltam, csempét vertem:)- olyan gyönyörű várandósságot kívánok Neked amilyen az enyém volt :)
2010. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!
2010. aug. 10. 12:31
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nem lesz, ha eddig nem történt.

Azért egy ellenpéldát is írok. Nagymamám anno 7 hónapos terhesen próbált arrébb húzni nehezebb tárgyat, és bevitték koraszüléssel, szerencsére minden rendben van a nagynénimmel:) De az emelgetésekkel vigyázni kell, akárki akármit mond. Soha nem lehet tudni, hogy a te szervezeted hogyan bírja az ilyesmit.

2010. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, nem kísértem a Sorsot. Azért továbbra is óvatosan!
2010. aug. 10. 13:04
 9/20 anonim ***** válasza:
Tényleg aranyos vagy, hogy így aggódsz, de ne vidd túlzásba.Ha egy ilyen miatt bármi baj adódna, egy gyerek se jönne világra.Csak terhes vagy, nem beteg.Egy teli szemetesvödör max. 2 kiló. Én az elején -a munkámból adódóan- emelgettem egy 4 éves, lebénult kislányt.Itthon mindent megcsinálok a mai napig, még ablakot is pucoltam.Sem a porszívózással, sem a felmosással nem várom meg a férjemet, a szemetet is leviszem, és be is vásárolok.A párom dolgozik eleget így is. A nagymamáink annak idején kapáltak a földeken terhesen, meg szedték a paprikát, krumplit stb. Pedig nekem felhívta rá a figyelmemet a védőnő, hogy ne emeljek 2 kg-nál nehezebbet, mert a méhlepényem eléggé lennt van.Ezt be is tartom azóta, hogy mondták.Lassan szülök, de soha semmi gondom nem volt.Lehet, hogy azért mert így fogom fel.Valahol minden kismama végez házimunkát.Ennek nem szabad bajt okoznia!Ne aggódd halálra magad, mert nem tudom majd élvezni a terhességedet.Állandóan görcsben lesz a gyomrod.Nem szabad!!!Az a gyerkőc védett helyen van, most a legbiztonságosabb neki:))
2010. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
"nem tudod majd élvezni"...bocs, elírtam.Minden szépet és jót!!
2010. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!