Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik napról a másikra letette...

Egyik napról a másikra letettem a cigit, 24 órája nem gyújtottam rá, az összes izmom be van feszülve, sírógörcs kerülget, remegek. Ettől a stressztől lehet baja a babának az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretném letenni, és most megijedtem, hogy ha így áll a testem, hogy mi lesz a kicsivel! Olyanok írjanak légyszi, akik dohányoztak, vagy dohányoznak, tehát van közük a témához. A "ne dohányozz, ártasz a babának, mérgezed a gyereked" szövegeket kívülről tudom és a terhes lapok, oldalak ide vonatkozó írásait ismerem... Tényleg csak a kérdésemre szeretnék választ!! Köszi!

2020. nov. 16. 06:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Barátnőmnek azt javasolta az orvosa, hogy inkább néha szívjon el egy szálat, mint az egész terhességet végig stresszelje, mert az többet árt. Szerette volna ő is lerakni, de lánc dohányosként képtelen volt rá. Általában 2-3 slukk megnyugtatta.
2020. nov. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

Mondhatni igen, de nem.


Foglald le magad.

Én éjjel is takarítottam, viszont eszembe se jutott cigizni.


Nem hiszem, hogy olyan régóta cigizel.

2020. nov. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kihúzom, ameddig bírom, nem akarok rágyújtani, bár tegnap este rendesen kapta az ívet a férjem (csóri....). 12 éve dohányzok, napi 15 szálat szívtam kb., több sikertelen nekifutásom volt a leszokással, de nem terhesen, tehát ekkora motivációm nem volt soha. Lehet, hogy az lesz, hogy 2-3 slukknyit beleszívok.. Esetleg leépíteni, napi 2 szállal? Az, hogy én kínlódok, az nem érdekel, csak a stressz miatt a picit ne veszítsem el.
2020. nov. 16. 07:14
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

A stressztől nem fogod elveszíteni, a tested is lenyugszik pár nap alatt.


Ha szivsz, csak napi két szálat is, azzal viszont brutálisan növeled az esélyet annak, hogy a 12. heti Uh-n azt mondják, rendelenesége van a babàdnak.

2020. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
#1-es vagyok. Szerintem azért mindenképpen említsd ezt meg az orvosnak, hogy ő mit mond. Nem mindenkinek van vas akarata. Én tanácsot nem tudok adni, mert soha nem dohányoztam, így elképzelni sem tudom, hogy mit érezhetsz. De pl...tudom, hogy nem említhető egy lapon a kettő,de amikor terhes lettem akkor a férjem kérte, hogy ne kávézzak. Pár nap után napi szinten fájt a fejem és szedtem a fájdalomcsillapítót. Azt mondta a védőnőm, hogy inkább igyak meg napi 1-2 laza tejeskávét, mert a napi 1-2 szem fájdalomcsillapitó többet árt
2020. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Ezt, illett volna a gyermekvállalás előtt átgondolni, vagy normálisan védekezni.


Most, vagy kibírod az elvonási tüneteket, vagy elszívsz napi 1-2 szálat, mint szoktàk ilyen esetben ajànlgatni.


Aztàn, meg filózhatsz azon a szülésig, hogy vajon mennyit àrtottàl neki azzal a napi1-2 szàllal...


Mert, attól, hogy "Jucika babájának nem lett baja, pefi szívottnspi 2 szállal". Nálad, nem biztos, hogy így lesz.


Mérlegelj, hogy mi a fontosabb!

2020. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

A 2-es a legnormálisabb válaszoló.

A babának nem lesz baja attól, hogy elvonási tüneteid vannak, ami segít ellene, ha csinálsz valamit, ami elvonja a figyelmedet a témáról. A takarítás, sétálás vagy sport kifejezetten használ.

2020. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
Én már nagyon régen nem dohányzom, úgyhogy nem tudom mik vannak mostanság. De egy egészségesebb alternatíva a rágyújtásra? Most nem az e-cigire gondolok, de vmi hasonló nincsen? Plusz nikotin tapasz. Bár ezt terhesen megbeszélném az orvosommal. Kitartást kívánok.
2020. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon ügyes vagyok,le a kalappal előtted, ez egy nagyon nehéz dolog de te megteszed a babádért. Ne aggodj semmi baja nem lesz, nekem 3 kőkemény nap után lett könnyebb.
2020. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Szotyi, rágó és valami, amivel lefoglalod magad, pl. munka. Citromfű tea is jó nyugtató.

A napi két száltól több baja lesz, mint a pár napi stressztől, amíg lejössz róla. A cigi érszűkületet okoz, azaz a babád olyankor kevesebb oxigénhez jut, ez okozhat durva esetben születési rendellenességet, de gyakoribb, hogy tanulási nehézség és/vagy asztma, keringési problémák lesznek belőle, ami sokszor nem születéskor derül ki, csak pár év múlva vagy akár felnőttként okolhat érte. Amellett, hogy ő is függőként jön majd világra, tehát akkor kell majd átélnie azt, amit most neked.

2020. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!