Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fals pozitív Prenatest?...

Fals pozitív Prenatest? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Prenatest pozitív lett downra alacsony kockázatú kombinált teszt mellett. Jövő héten megyek további vizsgálatokra. Az orvosom újra megnézte az uh felvételét és utólag sem talált eltérést, reménykedünk benne, hogy téves pozitív az eredmény.

Olvastam a Prenatest megbízhatóságával kapcsolatban.

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt és egészséges lett a baba?


2020. nov. 19. 12:32
1 2
 11/19 BT4 ***** válasza:
100%

Én is voltam Prena teszten november végén, pozitív lett Edwardsra. Január elején megyek magzatvíz mintavételre. A 12. Uh értékei jók, jelenleg a baba- méretei alapján - 14 hetes és 3 napos.

Rettegek!

Mit olvastál a Prenával kapcsolatban?

Én is a fals pozitívban reménykedem, de ezt csak az amino tudja igazolni!

2020. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
2020. dec. 10. 16:46
 13/19 A kérdező kommentje:

Magánban mész amniora? Nekem elég hamar adtak időpontot, bár most az ünnepek miatt valóban nehezebb lehet a foglalás.


Nekem kiderült, hogy téves pozitív volt a Prena, a gyorsteszt és a tenyésztés is megerősítette, egészséges a baba.


Remélem, nálad is minden rendben lesz!

2020. dec. 10. 16:49
 14/19 BT4 ***** válasza:

Hála az égnek, hogy egészséges a babád! Örülök! Nem magán úton megyek, beutalóval a Honvéd Kórházba.

Neked mi szerepelt a Prena eredményen? Nekem elég szúkös információ volt: 18-as triszóma normál érték felett, szabad magzati DNS 2%, ill, hogy kislány. Semmi konrét érték, hogy milyen tartomány, mennyivel van felette? Mi ez a 2% DNS? Még annyi, hogy genetikai tanácsadás és amino javasolt.

Köszönöm a linket!

2020. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok ebben segíteni. Nem láttam a Prena eredményét, ott az protokoll, hogy pozitív esetén az orvosom felhív. Csak a negatív eredményt küldik ki. Genetikai tanácsadásra is mész?

Nagyon drukkolok!

2020. dec. 10. 22:04
 16/19 BT4 ***** válasza:
100%

Nekem elküldték az eredményt. Nem tudom, hogy pontosan mit takar a genetikai tanácsadás, elvileg lett vagy volt a Honvédban is. Megnézték UH-n és mondták, hogy 14 hetsen és pár naposan (baba méretei adták meg az időt) nem csinálják meg az aminót, csak a chorion biopsziát. Az meg ugyanúgy a lepényből vett minta és nem 100%.

szerintem megint lesz uh és utána az amino.

2020. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 BT4 ***** válasza:
Az orvos engem is hívott, majd emeilben küldték az eredményt.
2020. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett a kicsi és egészséges :) Hátha valakinek segítek ezzel, aki később olvassa.
2021. jún. 17. 14:09
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Nagyon boldog babázást!🙂

Amugy fals eredmény esetén van valami "kártérítés"? Azért ez elég durva. Ott valami nagyon pontos eredményt ígérnek. Ez azért nem az. Egyrészt a szülőkre is a frászt hozzák, másrészt azért csak el kellett végezni emiatt egy kockázatos mintavételt. Mondjuk tény, hogy fordítva még rosszabb lenne.(Fals negatív eredménynél.)

2021. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!