Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34. Hetet kezdtem tegnap és a...

34. Hetet kezdtem tegnap és a baby a pocakban napi 3 néha 4 alkalommal csuklik. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol,hogy ha több mint 3 az baj. Én csak szerdán megyek dokihoz. Vagy szerintetek menjek most rögtön?

Itthoni ctg normális szívverést mutat



2020. nov. 23. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én holnap kezdem a 35. hetet, valahol azt olvastam, hogy ha a 32. hét után sokat csuklik az nem jó. Na én kb 33. héten kezdtem érezni először, hogy csuklik. De vannak napok amikor az én babám is 3-4x csuklik. Én holnap megyek orvoshoz, majd rákérdezek.
2020. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én most töltöttem be a 32. hetet, a kisfiam pár hete kezdett csuklani, van olyan nap, amikor egy nap 3-4x. Lányom is sokat csuklott anno, semmi baj nem volt vele.
2020. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen csajok!

Első válaszoló, majd megírnád légyszi, hogy mit mondott a doki? Én csak szerda este megyek UH-ra, addig meg még izgulok 🙏🏻😊

2020. nov. 23. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyem is csuklos volt a hasamban, idekint is van napi 1-2x, en ebben semmi problemat nem latok, cafolja meg aki tobbet tud errol.
2020. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mennyire baj, ha akar 3x 4x is csuklik, nekem 1x szokott egy nap, illetve nem is minden nap. En ugy tudom a csuklas nem rossz dolog, nyeli a vizet, gyakorolna mar levegot venni, ernek a tudok, azt jelenti mar tudna kint lelegezni.
2020. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is volt hogy minimum 4szer csuklott egy nap míg odabent lakott. 40+4 napon született meg ,teljesen egészségesen, és idekint is sokat csuklik. Ő már a második gyermek, de ezt még soha nem hallottam,hogy ez baj lenne.
2020. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Hajlamos vagyok túlparázni :)


A babaszoba.hu-n találtam egy cikket erről:

A szakemberek szerint a 32. terhességi hét után sokkal ritkábban jelentkezik a csuklás a magzatoknál, ezért mindenképpen javasolt jelezni az orvosunknak, ha naponta tapasztaljuk. Szintén beszéljünk a nőgyógyásszal, ha egy-egy csuklási roham 15 percnél hosszabb ideig tarta, vagy ha 3 vagy több alkalommal is rátör a csuklás a babára.

A terhesség későbbi szakaszában jelentkező, gyakori csuklás a köldökzsinórral kapcsolatos problémára is utalhat. A köldökzsinór összenyomódása vagy előreesése rendkívül súlyos, akár életveszélyes szövődményeket is okozhat.

2020. nov. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!