Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőhöz hány alkalommal...

Védőnőhöz hány alkalommal kell menni?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, védőnőnél csak akkor voltam, amikor odaadta a terhesgondozási kiskönyvem (12. héten). Azóta nem voltam, mert külföldön dolgoztam. Most jöttem haza. Terhesgondozásra és az orvosomhoz jártam, minden kötelező vizsgálatom megvan, csak a védőnő maradt ki eddig. Nála egy terhesség alatt hány alkalommal kell megjelenni?
2020. febr. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Min 4.
2020. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
4 alkalommal kell kimennie házhoz a terhesség alatt, felmérni a terepet, ha rendes a védőnő akkor beírja, hogy volt kint, de nem megy. Egyébként kb ennyi alkalommal is kell találkozni. Nekem mindig akkor kell menni amikor az adott vizsgálatok elkészülnek és az eredményekkel megyek hozzá. Ekkora beírja a kiskönyvbe a találkozott illetve ami adat kell az eredményekből. A kövi alkalommal már ő fog jönni hozzánk.
2020. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem maradtál le semmiről. Majd mégy, odaadod a papírjaidat a vizsgálatokról, felviszi a rendszerbe és kész. Kiskönyved is van már, orvoshoz is jársz, szegény semmit se tud az egészhez hozzátenni, csak van. Nem azt mondom, ha jó védőnő, akkor jó lesz, mikor meglesz a gyerek, de most komolyan a terhesség alatt kb. a minek kategória... A kötelező alkalmak is amik az anyaságihoz kellenek csak a terhesgondozásról szólnak le lehet őket tudni nőgyógyásznál, tök mindegy, csak valaki lásson 4x a komplett terhesség alatt. Erre szeretik itt a rovatban, hogy nemigaz, mert nekem is úgy volt, hogy a védőnő blablabla, de arról én nem tehetek, hogy ki mit hisz el a védőnőnek, a törvény világosan kimondja, hogy mit fogadnak el és nem csak a védőnőt. Egyszer épp ott voltam, mikor egy ilyenje volt az egyik védőnőnek, bejött az enyémhez panaszkodni, hogy ő aztán nem ad ki igazolás meg tök tudja, aztán mondtam is neki a törvényt, aminek alapján márpedig kutyakötelessége és ez nem kívánságműsor. Akkora volt a feje, látni kellett volna. Sok nagyon jó védőnő van, de némelyik nem tudja hol vannak a határai.
2020. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szuper! Akkor még rengeteg lehetőségem lesz menni hozzá a hátralevő 12 hét alatt. :)

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 7. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk minden orvosi vizsgálat előtt menni kellett a védőnőhöz. Ő mért súlyt, vérnyomást, nézte a vizeletet.

Házhoz kétszer jött ki, egyszer megnézte , hogy hol élünk, a terhesség vége felé, hogy megvettük-e a babának a dolgokat.

2020. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a védőnő próbálkozott egy darabig, de feladta. Folyton az ellenkezőjét mondta annak, amit az orvos mondott. Pl. megmagyarázta, hogy nekem híznom kell. 10-12 kiló felesleggel indultam eleve, egy nagyon extra helyen nagyon extra orvos külön elmondta és aláíratta velem, hogy felfogtam, hogy ha nem figyelek a súlyomra és tovább hízok, akkor a x szerese lesz a gesztációs diabétesz esélye, ami a magzatnál x szeresére mit növel a szülés alatt milyen komplikáció lehet ebből és folyamatosan sorolva volt, hogy utánkövetéses vizsgálatokban még 14 éves korukban is milyen értékeik térnek el a gesztációs diabéteszben szenvedő terhes nők gyermekeinek. Szóval kifejezetten nem volt ajánlott híznom, sőt folyamatosan azért lelkesedett, hogy végre valaki felfogja, hogy őt nem az érdekli hogy nézek ki, meg hogy fogok lefogyni, hanem az egészségünk. De a védőnő meg nyomta, hogy híznom kell mostmár tényleg... Párszor ilyenkor mondtam, hogy de az doktor úr, erre ő lehurrogot, hogy mit tudja az, aztán utána emeltebb hangon elismételtem, hogy a DOKTOR úr, akkor feltűnt neki, hogy nálam az ORVOS véleménye számít, az övé nem. Vizeletet se adtam neki sose, mert ott akarta kérni helyben, hogy ott a pohár, menjek, az orvosom külön elmondta, hogy semmiféle képpen soha ne adjak vizeletet sehol, csak otthonról vigyek mintát, nehogy összeszedjek valamit. Szóval ezt is mondtam neki, hogy a DOKTOR úr azt mondta, hogy nem pisilhetek össze-vissza mindenféle wc-ken úgyhogy nem fogok vizeletet adni (higgyétek el, a terhesgondozó a kórházban van itt és még nem terhesen se szívesen mennék ott be a retyóba..) Na meg voltak még ilyenek. Szóval én nem nagyon működtem vele együtt, eleve 18 hetesen kerestem fel, mondta, hogy húha miért nem jöttem eddig. Mondom nem láttam szükségét. Erre nem tudott mit mondani. A leleteim pl. a nagy uh-k ilyen 20 oldalas lefűzött mappák voltak, nem is értette az egészet, csak nézett, hogy minek ennyi vizsgálat, mi baj van. Hát mondom semmi, ezt ennyi vizsgálatból állapították meg bakker. Szóval én tényleg csak azért mentem hozzá vagy 4x, mert mondta, hogy menjek, meg úgy voltam vele, hogy szívhang hallgatás az jó meg a vérnyomás mérés is oké, de a többit csinálták az orvosnál. Persze, hol milyen a terhesgondozás, meg az orvos, nekem tényleg semmire se volt jó a védőnő a terhesség alatt. Mondjuk a gyereknél se. Egy hónapos volt, mikor elköltöztünk, az új körzetben egy annyira okos, lelkes, tájékozott védőnőhöz kerültünk, hogy hihetetlen. Na hozzá tuti szívesen jártam volna gyakrabban is a terhesség alatt. De az első, az az egészhez semmit se tett hozzá, csak a hülyeséget beszélte.
2020. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, csak mondom, nem én vagyok a sznob barom, az első védőnőm felvett facebookon és rémisztő volt a profilja. Ilyenket osztott meg, hogy "megdönthetetlen bizonyíték az időutazásra", "végre kiderült az igazság a hpv oltás halálos mellékhatásairól!", "perui csodatévő kovafölddel a daganatok ellen" meg ilyenek. És akkor eü-s tanácsokat kellett volna elfogadni tőle. Na majd pont.
2020. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm szuper rendes, nagyon normális és bármit megtudok tőle kérdezni, vizsgálatok után viszam a papírokat hozzá, akkor elmondja mikor hova kell menni, néz egy vizeletet, vérnyomást, a környezet is nagyon barátságos ahova menni kell. Úgyhogy én nem bánom, hogy van védőnő. Szerintem ez a "kapcsolat" mindkét felen múlik.
2020. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os, ez nem semmi!

A lényeg, hogy megjelentél. Én is olyan vagyok, hogy ami a szívemen az a számon. Ha valami nem fog tetszeni, hangot fogok neki adni. Én is az orvosban bízok, meg a méregdrága vizsgálatokban, a védőnőt egyébként feleslegesnek tartom, de ha menni kell, hát menni kell, ez van. Ez a “nem éreztem szükségét” duma tetszik.😄 Ha ad rá okot, majd én is bevetem.😄 A lényeg, hogy a támogatásokhoz meg anyaságihoz meg mit tudom én milyen juttatásokat lehet még kérni, ahhoz kell ő is.

2020. febr. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!