Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabadság vagy táppénz?...

Szabadság vagy táppénz? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok és egy hétig kórházban feküdtem a cégvezető azt mondta hogy nem kell táppénzre mennem maradhatok szabadságon mert senkinek semmi köze hozzá hogy ha kórházban fekszem is szabin vagyok.Hiszen nem mindegy a hogy mennyi pénzt kapok és még elég sok van az éves szabimból.Ti mit szóltok ehhez valóban lehetek szabin hiába kórházban voltam?A táppénzes papírt így ne adjam le a dokinak?Mit gondoltok kihez forduljak ezzel a kérdéssel?OEP?
2010. aug. 11. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehetsz. csak kalkulálj vele, hogy ennyi fogy a szabidból. ha táppénzen lennél, akkor a szabikat felhasználhatnád később. de gondolom már nem nagyon akarod tartogatni, hiszen hamarosan szülési szabira mész.
2010. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell mérlegelned, hogyan jársz jobban. Ha most táppénzre mész, akkor a szabadságod megmarad, és majd amikor visszamész dolgozni, akkor ki tudod venni és nem kell dolgoznod, lesz idő beszoktatni oviba a gyereket, stb. És már fizetést fogsz kapni.

Én személy szerint táppénzre mennék és visszamenetelkor egy héttel több szabadságom lesz, jól fog az jönni akkor majd... A táppénz viszont csak a béred 60%-a.

De természetesen mehetsz szabadságra is, ekkor nem kell senkihez se fordulnod, egyszerűen nem adod le a táppénzes papirt és kész, kiirod a szabadságot, ehhez minden jogod megvan.


Kérdés, voltál-e már táppénzen idén, mert az első 10 napod az 70%-ot fizet, tehát ha még nem voltál táppénzen, akkor pláne érdemes kivenni a táppénzt... Ebben az esetben érthető a főnök javaslata is, hiszen az első 10 táppénzes napot ő fizeti és nem akarna fizetni, inkább fogyjon a szabadságod...

2010. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló az első 15 napot fizeti a munkáltató.
2010. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor legyen 15...
2010. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a szabi! Mert az 100%-ék, és a Táppénz 70%. És ezek beleszámítanak majd abba amikor kiszámolják menyi TGYÁS-t, vagy GYED-et kaphatsz. És hát ha csak 1-2eFt lenne a különbség akkor az is számít.

Én pl annó úgy tartogattam a szabijaimat, hogy azelött begyem ki hogy eljöhetnék szülési szabira, így egy hónap helyett itthon voltam másfél, 2 hónapot.

2010. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel a táppénz nem számit bele a tgyás és gyed számitásba, a szabid pedig úgyis az átlagfizetésed, igy ebből a szempontból tök mindegy, egyik se változtat semmit se. Pláne, hogy az igénylés ELŐTTI ÉV az alapja a számitásoknak...

És ha azt nézed, hogy igy nem dolgozol, kapsz 70%-ot, majd a gyes lejártával még mindig nem kell dolgoznod és akkor kapsz majd 100%-ot, az szerintem jobb, mint a most 100% és utána majd semmi... Szerintem. De ezt tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie.

2010. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
off: most akkor beleszámít, vagy nem? mindenhol mást olvasok. valami megbízható forrást nem tudtok ahol ez le van írva?
2010. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel központi ellátás nem lehet másik központi ellátás alapja, soha, ezért a táppénz soha nem alapja a tgyás-nak, gyed-nek. Ennyi.
2010. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez tuti? Mert ettől függ, hogy mikor megyek majd el táppénzre. Persze logikusnak tűnik
2010. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!