Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csinálták valakinek vastagbélt...

Csinálták valakinek vastagbéltükrözést(kolonoszkópia) terhesen?

Figyelt kérdés

Csak tapasztalatokra lennék kíváncsi. A gasztoenterológus szerint a tüneteim indokolnák a teljes kolonoszkópiát, de természetesen én döntök.

Nőgyógyász szigmoidoszkópiát javasolta.

De mivan ha azzal nem derül ki mi a gond, és végül mégiscsak kolonoszkópia lesz a vége, és mégegyszer csinálhatom végig a procedúrát.

Szeretném ha kiderülne mi a gond, de közbe félek a vizsgálat kockázataitól is.



2020. nov. 25. 09:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hány hetes terhes vagy? Én nagy hassal már nem vállalnám be, csak szülés után. Attól is függ, mennyire súlyos a probléma? Nem várhat szülés után? Ennyire nagy a baj? :(
2020. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi miatt kellene? Hány hetes vagy?
2020. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

25 hetes vagyok, azért van már pocakom.

Sebésznél voltam először ő is egyből küldött tovább. Az a baj vérzéses probléma már vagy 4 hete tart. Elvileg nem aranyér. Pénteken megyek magánba egy másik sebészhez, több szem többet lát alapon. A nőgyógyászom csak tapintással vizsgált meg aranyeret nem észlelt ő sem, ő szigma bélig javasolta a tükrözést. Viszont a gasztoenterológus ( vele telefonon konzultáltam) a tüneteim alapján javasolná. Ami fura tényleg, hogy fájdalmam nincs, csak vér ürül többször naponta.

Azért vagyok kétségbe esve, mert sehol semmi ilyen jellegű tapasztalatot nem olvastam.

2020. nov. 25. 11:12
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Véres hasmenésed van? Vagy véres széklet? Vagy csak spontán jön tőled a vér? Lehet bélgyulladásod van.
2020. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nyálkás véres hasmenés szerű, de mennyiségileg nem annyi mint egy normál hasmenés, azért kevesebb. Emellett van székletem is, bár kicsit rendszertelenül, ami keményebb de a színe normális.Ilyenkor ez a nyálkás vér borítja. Viszont hasi görcsök nincs, esetleg inkább közbe puffadás. Ami még tünet, hogy olyan érzet van a vérzés után mintha még valami lenne ott, de már nem jön semmi.

Ezeket a gasztrósnak is elmondtam emiatt gondolja indokoltnak a teljes vastagbéltükrözést.

Ha nem lennék terhes már időpontot is foglaltam volna, de így azért hezitálok, szeretném megtudni mi a gond, viszont a babámat is féltem a vizsgálat miatt.

Ja még annyi, hogy terhesség előtt sose volt ilyen.

2020. nov. 25. 11:21
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én bélgyulladásos vagyok. Nekem az első terhesség hozta ki.

Amit eltudok mondani, ha nekem gyulladásban van a belem az pokoli fájdalommal jár. Véres hasmenésem vagy nyákos pedig akkor szokott lenni ha nagyon magas a gyulladás.

Nekem volt kolonoszkópiám biopsziával, de nem terhesen.

2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Értem, és a tüneteid már terhesen jelentkeztek, és vártatok a tükrözéssel, vagy terhesség után jöttek elő?
2020. nov. 25. 11:43
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha bélgyulladásod van (colitis ulcerosa vagy crohn), az speciel nem igazán jó a terhességnek aktív fázisban. Viszont nem feltétlen a szigmabélben jelentkezik, tehát sigmoidoscopiával nem zárható ki.
2020. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél ahogy teszteltem rácpár napra kaptam az első bélgyulladást. Nekem mai napig nincs diagnózis. A gyulladás jön megy. Most egy bő 1 évig tünetmebtes voltam. Most 35 hetes vagyok. 17 hetesen 26 hetesen volt gyulladásom.

Tavaly szeptemberben volt biopsziám. 1 évig kellett normix kúrát tartanom minden hónapban és xalazint szedek.

2020. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt hogy ez most a 3.terhességem. Terhességek alatt után is gyulladok.
2020. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!