Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az aceton a vizelet...

Mit jelent az aceton a vizeletben?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam azt hogy vagy keveset iszom, vagy kicsit fel vagyok fázva? Így van?
2010. aug. 11. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem terhességi cukrot jelentett:( 3 terhességemnél is!
2010. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáradástól is lehet, nekemis volt mert állandóan hánytam, a víz is jött kifelé.
2010. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

az, amit az első válaszoló is írt: diabéteszt.

[link]

2010. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
éhezés vagy cukorbetegség, más nem. a folyadékmennyiségnek semmi köze hozzá, ahogy a felfázásnak sem. mikor éhezünk(vagy cukorbetegségnél nem jut be a cukor a sejtekbe) a máj elkezd ketontesteket termelni, amik egy ideig úgy-ahogy fedezik a sejtek energiaszükségletét. eleinte csak a vérben van, idővel viszont már olyan sokat állít elő a máj, hogy megjelenik a vizeletben és a lehelleten is érezni. ez csak ilyenkor fordul elő a szervezetben.
2010. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, éhezés vagy cukorbetegség.


Hány hetes vagy?

2010. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

35 múltam ikrekkel. Annyit eszek,hogy agyrém néha. Mindent. Nem tudom hogy tudnék magamba tuszakolni még többet, de megpróbálom. Cukrom tuti nincs, vagyis az jó, úgyhogy akkor csak vagy kevés folyadék, vagy keveset eszem. Bár tényleg nem értem hogy hogy lehet ez kevés, mert hízok is, de akkor mostantól zabálni fogok. Hátha az lehet a gond.

Tegnap nasinak még egy egész tábla milka csokit is megettem.

2010. aug. 11. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta, hogy latszik, hogy nincs etvagyam, nem tudok rendesen enni, s ezert van aceton.
2010. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbálj meg arra is figyelni, hogy napi 5-6 étkezés legyen inkább kevesebb mennyiséggel, 2,5-3 óránként egyél. A folyadékra is figyelj nagyon, az is okozhat acetont. Én cukros vagyok és nemrég iszonyat acetonos lett a vizeletem, a dietetikus mondta, hogy egyrészt rosszul kajáltam, másrészt nagyon keveset ittam!
2010. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hű! Az éhezés nem csak a mennyiséget jelenti ám! Ne zabálj, azzal nem teszel jót! Csoki helyett a MINŐSÉGre kell odafigyelned(lsd.: minőségi éhezés= "Az éhezésnek két formája ismert, a mennyiségi és a minőségi.", "azt jelenti, hogy a bevitt táplálék mennyisége elegendő ugyan, de a hasznosanyag- tartalma minimális. Ezt minőségi éhezésnek hívják a szakemberek...")

Olvass utána, és akkor tudsz is majd tenni ellene szerintem.

2010. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
bizony, ne csokit egyél. minden bizonnyal nem éhezel, a szó szoros értelmében. ne egyszerre sok kalóriát vegyél magadhoz, hanem naponta sokszor, változatos ételekből. hogy egyszerre sose legyen túl sok a cukor, ami megdobja a vércukrod.
2010. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!