Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aceton a vizeletben feltétlenü...

Aceton a vizeletben feltétlenül lehet a terhességi diabétesz miatt? Diétázom mert mérsékelten emelkedett a cukrom de csak a terhelés után és az is 6,2-es tehát nem vészes. Nincsen vmi más magyarázat az acetonos vizeletre? Cukrot nem találtak benne.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Iszol eleget? A kevés folyadék fogyasztása is lehet az ok. Esetleg akkor is jelentkezhet, ha nagyon drasztikus a diéta..
2009. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ezt tudom mondani, mint az előttem szóló! Vagy a kevés folyadék, vagy a drasztikus diéta, vagy nem megfelelő táplálkozás során is lehet aceton a vizeletben! Nem feltétlen a cukor miatt. Amúgy a 6,2 még mondhatni jó! Doki mit mondott?
2009. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Napi 2 litert iszom kb,több sajna nem nagyon megy:( a vizelet amit vittem az reggel az első volt tehát előtte jó 12 órát nem ittam,nem tudom ez mennyire befolyásolja.A diétát a nőgyógyász írta elő,1 hét múlva megyek kontroll terhelésre addig 160 ch diétáznom kell.és egyébként fel is voltam háborodva mert bármely fórumot olvasom mindenhol azt olvasom hogy 7 alatt bőven jó a 2 órás érték.De itt nálunk nagyon elővigyázatosak és szigorúak.
2009. ápr. 7. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég szigorúnak hangzik a 160g diéta a 6,2-es cukornál. Nekem kereken 8 lett és 200g-ost csinálok! Nem értem!

Amúgy azt nem tudom, hogy mennyire befolyásolhatta az eredményt, ha előtte sokáig nem ittál. Érdemes lenne ezt is megkérdezned!

2009. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5 éve az első terhességemnél kellett diétáznom szintén 160g ch-val de akkor 8 is volt a cukrom ,én sem értem,mindenesetre nyomom még keddig aztán remélem jó lesz az eredményem és békén hagy a doktornő.ez a harmadik terhességem a másodiknál semmi gondom nem volt szerencsére.
2009. ápr. 7. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos, akkor drukkolok neked, hogy rendben legyeken az eredmények és ne kínozzanak tovább! :) Minden jót!
2009. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igyekszem hogy minden oké legyen!Neked is minden jót!
2009. ápr. 7. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha éhezik a szervezeted, akkor jelenik meg az aceton a vizeletben, ha úl sok a CH bevitel, akko meg acukor.

Nekem mindig nézték mind a kettő terhességem alatt, 200 gr. diétán voltam. (7,9 lett a terheléses)

2009. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!