Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki egészséges gyereket...

Van aki egészséges gyereket szült úgy hogy nyugtatókat szedett terhesen?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, 30 körül szeretnék gyermeket. Sajnos küzdöttem régen pánikbetegséggel,szorongással, alvászavarral. Az utóbbiak elmúltak, viszont van még mindig hogy szorongok, nehezen alszok el, erre kaptam yarocen (15 mg, ez a legkisebb dózis) nevű antidepresszánst, segített valamilyen szinten, meg 2x1 mg frontint szedek alvásra. Családcentrikus vagyok nagyon szeretnék egyszer gyereket de nem tudom eldönteni hogy most az a veszélyesebb ha szedek gyógyszert, viszont kiegyensúlyozott, nyugodt vagyok, vagy nem szedek semmit, de előjönnek megint a pánikrohamok, meg a stresszes állapot,alvászavar...stb rosszindulató válaszokat nem szeretnék... Nem azért szedek gyógyszert hogy "narkózzak", meg "drogos" vagyok, hanem azokra amiket leírtam...

2020. dec. 5. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Terhesen nem szabad szedni ugy tudom.

Esetleg a pszichológusoddal beszéld meg, hogy mik a terveid, s mit javasol a pánikrohamokra,szorongásokra amint babát vársz. :)

2020. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha most nem is esedékes, de ha egyszer szeretnék babát, nem szeretném hogy bármi baja legyen emiat... Átkozott dolog ez a szorongás....
2020. dec. 5. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Pszichológushoz, terápiára kellene járnod, hogy mire élesben megy a babaprojekt, már ne legyen szükséged gyógyszerre. Sok krónikus betegség van még (nem csak pszichés), ahol sajnos nagy kérdés az, hogy maradjon-e a gyógyszer vagy se, de mindenképp a lehető legjobb állapotban kell belevágni a terhességbe. Ahogy példaként egy autoimmun bélbajra is lehet szedni gyulladáscsökkentőt, ami se neked, se a babának nem jó vagy inkább próbálni megkeresni a megfelelő diétát és fokozatosan dolgozni azon, hogy elhagyhasd, életmódot váltani, nálad is inkább az okokat kellene megkeresni, mielőtt belevágtok. Így is sajnos hozhatja úgy a terhesség, mert valakinél a hormonok borítják a haditervet és a kockázatok mérlegelésénél a gyógyszer mellett kell dönteni, de előbb add meg az esélyt egy jobb forgatókönyvnek. Itt kezdődik az anyaság :)
2020. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp járd körbe a dolgot akár vitasd meg több orvossal a témát. Szülés után rosszabodhat.
2020. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológus nem ír gyógyszert, a pszichiáter ír.
2020. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Van olyan igen.

[link]

A mirtazapine a yarocen hatóanyaga, angolul van, ha nem tudsz, fordító lefordítja. Ennek ellenére én kibírtam nélküle, nem mertem kockáztatni.

2020. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez a lényeg a linkben:

"30 mg mirtazapint szedtem, mielőtt teherbe estem, és egész terhességem alatt folytattam. nekem mindig azt mondták az orvosok, hogy jobb, ha semmit vagy alacsonyabb adagot nem szedek, de megpróbáltam és nagyon instabilnak éreztem magam. nekem most egészséges kislányom van, és egyáltalán nem bánom, hogy elvettem őket, mert sokkal jobban éreztem magam.


ha szoptatást tervez, jobb, ha a csecsemő a születése után elválasztja őket.


ne aggódj túl sokat, és ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, csak csináld, a terhesség elég stresszes anélkül, hogy a depresszió is rád kerülne. sok szerencsét!"

Utolsó voltam.

2020. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!