Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Citológián Pu3, Cin1 lett az...

Citológián Pu3, Cin1 lett az eredményem?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeptemberben megtudtam, hogy terhes vagyok ezért az októberi első vizsgálatom alkalmával citológiát is néztek aminek az eredménye Pu3, Cin1, kóros neoplasticus hámelváltozás lett.


A magánorvosom azt mondta erre nincs gyógyszer nem tudok mit tenni, 3 hónap múlva ismételunk.


Közben 6 hetesen elvetéltem.


Attól félek okozhatta e esetleg ez az eredmény a vetélést? Vagy ezzel tényleg nem lehet mit tenni csak várni?


A vetélés után egy másik orvos vizsgált meg és azt mondta nem érti miért nem kaptam hüvely kúpot ugyanis erre kellett volna...


Most már tényleg nem értek semmit :/


Közben megtudtam, hogy ismét babát várok és nagyon aggódok, hogy nehogy megismétlődjön a baj.


2020. dec. 7. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Problémás citológiai lelettel, inkább meg kellett volna nézetned magad.


Nem babagyártáson dolgozni.

2020. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

A leleted HPV infekcióra utal. Nem egyértelmű, hogy van-e összefüggés a vetélés és a HPV fertőzés között, egyes tanulmányok találtak összefüggést, mások meg nem.

A CIN1 az esetek nagy részében magától is gyógyul, de progrediálhat is. Sok mindent valóban nem tudsz tenni ellene, nem egészen értem, mégis milyen kúpot akart rá írni az orvos...

Olyan készítményeket lehet használni, amik hámregeneráló hatásúak és segítenek az ilyen esetekben, de egyik sem vényköteles (Papilocare, Deflagyn, Silaut). Gyanítom nem tesztelték egyiket sem várandósság alatt, de nem gondolom, hogy ártalmasak lennének, a tájékoztató annyit ír, hogy "kérdezze meg orvosát".

Viszont én sem értem, hogy miért nem lehetett egy kicsit várni, amíg tisztázódik a helyzet.

2020. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a legjobb szakértőt kerestem fel az országban, mert egyszerűen nem akartam elhinni, hogy tényleg nincs rá semmi megoldás. Ő a Deflagynra is azt mondta, hogy nem ér semmit. Immunerősítés és idő. Ez az egy ami segíthet!

És persze nem ártana egy HPV kenetet levenni, hogy tudjuk, az okozza-e vagy sem. És ha igen, akkor melyik kategóriába tartozik.

Én LSIL+HPV-vel lettem állapotos. Igaz, ez gyengébb mint a te eredményed. Nőgyógyász szempontjából is direkt olyat választottam, aki ért ehhez. Valóban nem lehet ettől baja a babának, így úgy gondolom, a vetélésed nem ettől volt.

Hogy egy kis biztatót is írjak, szülés utáni 6 hetes kontrollon már minden rendben volt az eredményemmel. Terhesen nagyon sok vitamint szedtem, lehet jó hatással volt rá.

2020. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!