Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesen miért jó ha hányok?

Kora terhesen miért jó ha hányok?

Figyelt kérdés

Minden már anyuka ismerősöm azt mondja, hogy milyen jó, hogy hányok, akkor tuti egészséges a baba. Szerintem ez butaság. Vagy van valami alapja?

10 hetes kismama


2020. dec. 9. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez nagy hülyeség. Soha nem hánytam, egészséges kisfiam született.
2020. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én valahol azt olvastam, hogy a magas progeszteron szintre tud így reagálni az anyai szervezet, és az meg azért jó, mert azt jelenti, hogy a baba erősen megtapadt és meg is marad. De ez is lehet, hogy csak ilyen városi legenda, mindenesetre én minden hajnalban, miközben belekiabáltam a vécécsészébe, ezzel vigasztaltam magam, hogy ez jót jelent, ez a baba érdeke :D
2020. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer sem hánytam sőt rosszul sem voltam egy kicsit sem, teljesen egészséges gyerekem lett komplikációmentes terhesség után.
2020. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam ezt egy Czeizel videóban, hogy statisztikailag a hányós terhességek kevesebbszer végződnek vetéléssel, mivel a progeszterontól hánysz. De persze ez nem jelenti azt, hogy nincs rá ellenpélda mindkét irányba.
2020. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tokmindegy mert ha az embrioval van valami rendellenesség, akkor lehet neked magas a progeszteronod es hanyhatsz hetekig, akkor sem lesz egeszseges a baba. Sztem szedjel b6ot. :)
2020. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, statisztikailag kimutatták, hogy kevesebb a vetélés azok körében akik hánytak a terhességük elején. (De ez nem jelenti azt, hogy minden hányós esetben megszületik a gyerek egészségesen, sem azt hogy tünet nélkül ne születhetne egészséges gyerek.)
2020. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... terhesség elejétől szedek 2x200-as progeszteront és egyszer sem hánytam, nem voltam rosszul.

26+1 hkm

2020. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Se nem hánytam, se nem voltam rosszul egyszer sem. Engem azzal riogattak hogy ez nem jó, biztosan bajt jelent. 36 hetes terhes vagyok, az eddigi vizsgálatok alapján minden a legnagyobb rendben a babával. Szerintem ez max babona...
2020. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért örültem hogy hányok 😅 az elején mert volt egy évvel ezelőtt egy missed ab.om és akkor ugye elmúltak a tünetek és utána jött hogy hoppá gond van. És számomra megnyugtató volt lelkiekben😅 azon kívül hogy minden nap sírtam olyan beteg voltam 🤦😅

De sok olyan ismerősöm van akinek egyáltalán semmi ilyen panasza nem volt mintha nem is lenne várandós mégis egészséges babája lett.

Ember függő nem törvényszerű hogy mindenképp az a jó ha rosszul vagy.

2020. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta mindig, hogy jót jelent, mert akkor erős a terhesség. De szerintem ha valaki nincs rosszul az is lehet ugyan olyan erős terhesség.
2020. dec. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!