Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatom, hogy minden...

Honnan tudhatom, hogy minden rendben van-e a méhszájammal, nem nyíltam ki, ha az orvos nem ellenőrzi?

Figyelt kérdés

Az orvosom nem szokta megnézni, most vagyok 30 hetes terhes és csupán ultrahangos vizsgálat volt eddig vele. Ez mostanában elfogadott dolog? 4 éve még azért meg meg nézte a doki a vége fele.

2 hét múlva találkozunk újra, érdemes lenne rákérdezni?

Honnan tudhatom, ha gond lenne? Úgy tudom sok jele nincsen ha korán nyílik.. :/


2020. dec. 10. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen indokolatlan felnyúlkálni, ha nem vérzel és nincsenek görcseid. De ha külön kéred, akkor meg kell hogy vizsgálja a doki a méhszájadat.
2020. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Az én orvosom a 12. hét után nem nyúlkál bennem. Legközelebb csak a szülésnél.
2020. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahangon látja a doki a méhszáj hosszát stb.

Engem manuálisan 2x vizsgáltak. Egyszer görcsökkel mentem ügyeletre, egyszer autóbaleset miatt kerültem szintén ügyeletre. Doki mindkét esetben megkérdezte, hogy megvizsgálhat-e.

Szerintem indokolt esetben vizsgálnak csak. Azt hallottam, hogy a felnyúlós módszer beindíthatja a szülést.

2020. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer vizsgált csak meg a doki a 34. hét körül. A 40. héten nézett volna még egyszer, de egy héttel korábban megszületett a pici. Problémamentes terhességem volt.
2020. dec. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem minden hónapban ellenőrzött a dokim. Jó lett volna, ha kevesebbet.
2020. dec. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Azt nem értem, hogy akkor miért kell orvoshoz járni? Előző terhességemnél voltam a 3 ultrahangon, de ugye ha valaki orvoshoz nem jár, az gondozatlan terhesség, de ha fel se nyúl, meg a 3 ultrahang elég, akkor mégis miért kell orvoshoz járni? Miért nem elég a védőnő?
2020. dec. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális orvos nem nyúlkál, látni az ultrahangon a méhszáj állapotát. Nekem 40 hetesen nézte meg manuálisan a méhszájamat, előbb nem. Én mondjuk ezt egyáltalán nem bántam.
2020. dec. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os: bennem ugyanez merült fel az első terhessegnel. Gyakorlatilag bementem a nőgyógyászhoz, beszéltünk két mondatot, valamit firkalt a terheskonyvbe, aztán viszlát.

Na másodjára már ritkitottam a találkozásokat...

2020. dec. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 Hogyhogy minek a nőgyógyász? Testsúlymérés, vérnyomásmérés, vizeletvizsgálat, szükség esetén vérvétel, ultrahang. Nekem ezeket csinalta a nőgyógyász.
2020. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9es, ezt a védőnő csinálja. Vérvételt a labor, ultrahangot a szonográfus... A nőgyógyász annyit csinált, hogy megnézte a méhszájat (amit a következő babánál nem fogok ilyen sokszor engedni), megkérdezte hogy vagyok, ránézett a leletekre, és mondta hogy OK. Következő gyereknél tuti csak 4x megyek. 🤦‍♀️
2020. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!