Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatom, hogy minden...

Honnan tudhatom, hogy minden rendben van-e a méhszájammal, nem nyíltam ki, ha az orvos nem ellenőrzi?

Figyelt kérdés

Az orvosom nem szokta megnézni, most vagyok 30 hetes terhes és csupán ultrahangos vizsgálat volt eddig vele. Ez mostanában elfogadott dolog? 4 éve még azért meg meg nézte a doki a vége fele.

2 hét múlva találkozunk újra, érdemes lenne rákérdezni?

Honnan tudhatom, ha gond lenne? Úgy tudom sok jele nincsen ha korán nyílik.. :/


2020. dec. 10. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom ti hova jártok, de nekem minden alkalommal (3-4 hetente) csinál a dokim ultrahangot.

Amiket leírtatok, azokat meg a védőnő.

2020. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#10 Ja értem. Itt Ausztriában nincs védőnő. 4-6 hetente van nőgyógyászati vizsgálat, olyankor ott helyben letudunk mindent. A 36.héttől pedig abba a kórházba kell járni ctg-re, ahol a szülést tervezi a kismama. Bejelentkezés, viezetminta produkálás, fél óra pihi a ctg-n Hebammékkal (a legjobb magyar kifejezés rá a bába), aztán behívnak a nőgyógyászhoz. Az egyikhez. Akihez épp sorra kerülünk. Ha nincs panasz, illetve a ctg nem mutat fájástevékenységet, nem matatnak. Mondjuk én nem bántam ezt a "több szem többet lát" rendszert.
2020. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hm akkor ez elég általánosnak tűnik. Én sem bánom, nagyon nem kellemes dolog... Ezek szerint az én dokim is a gépen nézi.

Nekem is 4 hetente van látogatás, minden egyes alkalommal van UH.

Aki azt írta, hogy minek kell doki, hát az enyém minden alkalommal méretet mér, keringést figyel, szerveket is figyelte a 20-30 hét között hogy minden jól működik-e. Szerintem sok fontos dolgot tudna csinálni egy doki. De gondolom sok helyen szét van választva ez. Első terhességemkor sztk alapon voltam és ott a doki csak fizikális dolgokat tudott ellenőrizni meg papírokat. Minden mást a másik szobában található szonográfus és a helyi védőnő csinált. Na meg a labor persze..

2020. dec. 11. 17:14
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, az az igazság hogy ha nem lesi meg a doki, akkor is kifejlodnek ám a kis szervei :) de ettől függetlenül ha téged megnyugtat, szereted, akkor nagyon jó hogy így van!
2020. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!