Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12.heti toxaemia szűrésem...

12.heti toxaemia szűrésem eredménye magas kockázatú, 1:106. Volt hasonló eredménye valakinek itt, mi történt később? Csak hétfőn megyek az orvosomhoz. El vagyok szomorodva.

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szedned kell majd vérhigítót. Ami nem csodaszer, de késleltetheti a kialakuló toxémiát, ami amúgy lehet hogy elő sem jön.
2020. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez az eredmény jött ki, a nőgyógyász viszont lecseszett, hogy kórelőzmény nélkül minek csináltattam meg a vizsgálatot (sosem volt magas vérnyomásom, első gyerek, stb)... Ő nem is nagyon foglalkozott az üggyel, de a védőnő azóta minden alkalommal megnézi tesztcsíkkal a vizeletemet, és megkért, hogy vezessek vérnyomásnaplót is itthon. 31 hetes vagyok, eddig az égvilágon semmi gond nincs, úgyhogy remélhetőleg megúszom.
2020. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

2! a nőgyógyászod nagyon le van maradva. Ugyanis a toxémiát világ szinten kutatják és egyszerűen nem találják az okát és nincs egyetlen olyan tényező sem ami mindig fennáll. Egyszerűen nem tudják mi az oka és sajnos sokan még mindig nagyon hanyag módon állnak hozzá. Szuper hogy a védőnőd alaposabb!


Toxémia miatt lett korababám, nem voltam elhizva, nem volt káros szenvedélyem és mindigis jó volt a vérnyomásom, első és egyetlen terhesség. Aztan a 30. hétre minden tönkrement. Szóval erről ennyit..


Viszont a magas kockázat nem jelenti azt hogy biztosan baj lesz. Az mondjuk biztos hogy a témában kicsit is jártas doki vérhigítót irna fel, mert az ha nem is segít, de kárt biztosan nem tesz.


Kívánom a kérdezőnek és a második válaszolnak is hogy gond nélkül végig tudjátok vinni a terhességet!

2020. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Aspirint kell szedni és jobban odafigyelni. Vérnyomás, vizelet fehérje..
2020. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Màr nem emlekszem a pontos èrtèkre, de magas lett a kockàzat. Aszpirin szàrmazèkot kellett szednem de vègül nem jelentkezetr toxèmia, 40 hèten szültem :)
2020. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kellett valakinek esetleg valamilyen speciális diétát tartani? Azt olvastam van összefüggés a vérzsír szint és a preeclampsia kialakulása között, illetve hogy inzulinrezisztenciával is összefüggésbe hozták.
2020. dec. 12. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is magas kockázat jött ki, 28.hétig szedtem Aspirin Protectet, 30.hèten kórházba kerültem toxémiával ahol a 36.hètig sikerült húzni, akkor már olyan ramaty állapotban voltam, hogy jobbnak látták terminálni a terhesseget így 36.héten megszületett a kisfiam.
2022. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!