Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai anyukak, megeri...

Angliai anyukak, megeri privatba elmenni ultrahangra?

Figyelt kérdés
Itt sajnos teljesen mas rendszerben van a terhesseg. 10.het elott lat majd az orvos viszont ultrahangot meg ilyeneket csak a 12.heten csinalnak eloszor. Most vagyok a 8.hetben, meg mindig varok hogy felvegyek velem a kapcsolatot. Normal esetben eloszor a hazidokihoz kene mennem aki tovabbkuld az illetekeshez de most a covid miatt regisztralnom kellett a terhessegemet online es majd ok keresnek...csak ez a varakozas kiborito. Sokszor gorcsolok, es mar hetek ota, fogalmam sincs hogy ez normalis e. Marmint hogy ilyen sokaig tart folyamatosan...gondolkodom, hogy privatba elmegyek ultrahangra de nemtudom "lenne e ertelme" vagy csak varjak..
2020. dec. 11. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez csak rajtad múlik, mi pont otthon voltunk a 8. Héten tavaly, csinaltattunk, első baba volt, kíváncsi voltam.

Készülj fel, hogy másabb a terhes gondozás, ez fura lesz, de nem rosszabb! Sőt! (Itt tuti nem nyomnak tele oxitocinnal,meg nem erőszakoljak ki a gyereket, nem lesz manuális vizsgálat, csak szüléskor, de akkor is megkérdezik 40x hogy beleegyezel-e) Csak nézz utána a kórháznak ahol szülni fogsz, hogy milyen vélemények vannak róla.

Illetve legyél határozott, nyisd ki a szádat, kérdezz. Ha valami aggaszt, adj neki hangot. Ha gyengébb az angolod, vigyél magaddal valakit vagy kérj tolmácsot. Sokan szidják a rendszert miközben valami csak "elveszett a fordításban"


Amúgy a mensi szerű görcsök nem feltétlenül jelentenek bajt. Az első trimerszterben végig mindjárt megjön érzésem volt, azóta még már 8 hónapos lesz a baba :)

2020. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah és Antenatal class-ot és confident birthing classot mindenképpen keressetek, most online vannak szerintem, nagyon hasznos, kérdezhettek és minden információt megkaptok a szülés utánra is, pl szoptatási tanácsadó elérhetőség.
2020. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! :) amugy igen olvastam rola sokat, hogy masabb, sok ismerosom akik itt szultek a masodikat az elsot pedig magyarorszagon mind azt mondta, hogy itt sokkal jobb volt. Nekem csak ez a fura, hogy ennyire varnom kell az elejen, meghat elso terhesseg, benne van az emberben a felsz, hogy minden oke e, jo helyen tapadt e meg stb..ha a 12.heten van az elso UH ezeket, hogyan allapitjak meg? :/ itt felenk szulo otthon van, korhaz csak a masik varosban de sok jot olvastam a szulo otthonrol is. :) remelem jovohetre mar behivnak.. de jovohet elejen felhivom oket ha addig nem keresnek. Az angolom szerencsere nagyon jo, de azert ha lehet a ferjem majd jon velem. :)
2020. dec. 11. 15:28
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Én nem éltem Angliában csak pár hónapot, de nagyon sok ismerősöm ott van és ott szült. Mindenki ezt mesélte hogy 2 uh volt össz vissz. Aki ott szült írja már le tényleg hogy hogy állapítanak meg így bármit..?

Pl 12. hétig elég sok fontos dolog kiderülhet pl..

2020. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Például mi derülne ki?

Max a méhen kívüli.

Nem fogok ilyen vitába szállni, de egyfelől ha nem éltél itt, akkor minek szólsz hozzá?

Másfelől Magyarországon ezért virágzik a hálapénz,mert elhitetteék pl a kismamákkal,hogy ha nem megy jó pénzért havonta ultrahangra, tuti sérült gyereke lesz. Semmi szükség 3 uh-ra az első trimerszterben.

Probléma mentes terhesség esetén valóban 2 van, de ha bármilyen eltérés van írnak ki több vizsgálatot.

Nem mondom,hogy ez a legjobb rendszer(én magam is csinaltattam pár vizsgálatot maganban a saját megnyugatatásom végett), de nagyon jól működik, nincsenek felesleges turkaszasok, hálapénz és sok millió egészséges gyerek született már.

Akinek még nem felel meg, itt is mehet magánban vagy Magyarországra is egyébként.

2020. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*pontositok, a jól működést a szuleszetre és a terhességre értem, az eü többi részét inkább hagyjuk is
2020. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert érdekel. Miért ne szólhatnék? Csak nem tiltod meg..

Kapásból igen, a méhen kívüli, elég lényeges dolog például. Vagy az hogy egyáltalán élő e a terhesség..Szerintem nem olyan lényegtelen infók.


Amúgy én sem voltam itthon sem ezer ultrahangon, ha problémamentes itt sem küldenek feleslegesen: a terhességmegállapítás volt az első, utána a 12 hetes genetikai, utána a 18 hetes, majd a 32. hetes, majd a 38. heti utolsó. Összesen 5.


De egy egyszerű kérdés volt, mit háborogsz ezen ennyire. Tán szívügyed az angol egészségügy? :D

2020. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem,csak pl megint szimpátia szavazás lett és pl le lett ppntozva a kérdező számára releváns válasz, de mit vár az ember az oldaltól.


Nem szív ügyem egyébként :D,csak jó magyar szokás leszolni bármit ami más, ne adj Isten külföldi.

Amúgy igen, teljesen felesleges a 12 hét előtti uh, attól, hogy elmész 7 hetesen, még elhalhat 10 hetesen és ugyanott vagy. A méhen kivulinek meg vannak azért tünetei(amivel behívnak vizsgalatra),de mindegy,hagyjuk is, a lényeg,hogy megoldják itt uh nélkül is.


Nem véletlen alakították így a rendszert,ahogy.



Kérdező az rajta lesz a papirodon a 12 hetin,hogy hol tapadt, illetve megcsinálják a kombinált tesztet is,aminek majd küldik az eredményét.

Ha mégis úgy döntesz,hogy meglesed a kicsit, a Window to the womb-ot sokan dicsérik

2020. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj ne veszekedjetek legyszi, nem azert irtam ki :) nagyon koszonom az infokat, gondolom a 10.het elott mindenkepp behivnak mar (olvastam, hogy vannak kotelezo tesztek a 10.het elott) gondolom ha odaig eljutok mindenfele tunet, verzes stb nelkul akkor mar minden oke lesz (remelem) bocsi, kicsit raparaztam 😅, amugy nem megyek el megse, a sima menstruacios gorcsokon kivul mas "bajom" nem volt eddig. Sot meg hanyni se nagyon hanytam, de gondolom ez nem torvenyszeru. Neha rosszul vagyok de ennyi..mellfeszules, faradekonysag a tobbi megvan. Bar kitudja mi var ram a kovetkezo heten :D amugy pont a Window to the womb-ot nezegettem korabban:)
2020. dec. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!