Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet szökére meliroztatnom a...

Lehet szökére meliroztatnom a hajamat, vagy egyáltalán nem szabad hajat festetni terhesen?

Figyelt kérdés
Holnap leszek 12 hetes
2010. aug. 12. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
a szőkítő port én nem ajánlom,mert nagyon erős a szaga!Festékkel lehet festeni!
2010. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt szabad.Lehetőleg ammóniamentes festéket használj és jól szellőző helyen csináljátok. [link]
2010. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát szőkére nem nagyon ajánlatos,azért amit az első válaszoló írt.másmilyenre szabad.én is festettem igaz jóval ritkábban mint amikor nem voltam terhes.
2010. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fodrász vagyok, én nem szoktam ajánlani a kismamiknak..de van aki ennek ellenére ragaszkodik hozzá. Tapasztalatom az, hogy másképp reagálnak a vegyi anyagok ilyenkor, hormonváltozások miatt..mint pl amikor menstruál valaki akkor a dauer sem lesz olyan szép és tartós mint egyébként..festéssel is így van.Nem beszélve az oxy vegyi hatásairól...érintkezik a bőröddel..semmi képpen nem ajánlom..de ha te ragaszkodsz hozzá..akkor mindenképpen úgy csináltasd, hogy ne hajtőtől kezdjék a melírt..hanem kb fél egy centire tőle..ne érintkezzen a fejbőröddel.
2010. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nini24 ***** válasza:

[link]


Orvos válaszol! :)

2010. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nini24 ***** válasza:

"Tisztelt Dr. Csákány!


Szeretnék Öntől tanácsot kérni terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban. Eredetileg szőke vagyok,de feketére festem a hajamat. Érdeklődni szeretnék, hogy a festés árhat-e a magzatnak. Fodrászom szerint lehetnek problémák emiatt (rendellenességek, fejlődési problémák stb.).

Szüneteltessem a hajfestést? Vagy nem kell ennyire aggódni?

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel: A.


Kedves A.!

Ne szüneteltesse, ez egy babona. Ha bármilyen ok lenne arra, hogy terhesség alatt nem lehet festetni, azt a festékdobozon fel kellene tüntetni. Sajnos ezt a babonát újságban is terjesztik.


Üdv: dr. Csákány"


Csak tévhit, hogy nem szabad! Azért ne vidd túlzásba, érdemes kevesebbszer menni szerintem, mint egyébként! De ez csak az én véleményem! :)

Boldog babavárást!

34 hetes km

2010. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem két nőgyógyász is azt mondta, hogy egész nyugodtan melíroztathatom szőkére a hajam. Nem is lett baj belőle.
2010. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lehet, semmi bajod nem lesz tőle. Jól szellőzött helyiségben csináltasd. Én is úgy csináltatom, semmi baj nincs...
2010. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is szőkére szoktam melíroztatni, a babámnak semmi baja.
2010. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Baba előtt én is szőkére melíroztattam a hajam, de mikor kiderült, hogy jön a baba, már az első alkalommal kibuktak a hormonjaim! Olyan iszonyat mód kiszívta (pedig figyeltük nagyon, s még mondta is a fodrász, hogy most nem lesz majd rajta addig), hogy én inkább váltottam világos barnára. Azzal semmi gondom nincs.


Száz szónak is egy a vége: Nyugodtan csináltasd meg, csak nagyon figyeljetek. Bár én még nem hallottam hasonló esetről, mint az enyém! :P


Szép babavárást!

2010. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!