Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik sokszor mértek 7 feletti...

Akik sokszor mértek 7 feletti vércukor értéket egészséges babájuk született?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen rá vagyok erre a témára parázva,már elijesztettek. A terhelésem 7,2 volt,31 hetesen elküldtek egy próbareggelire (zsemle,tej),ahol 7 egész lett. A diaetológián nem foglalkoztak velem,csak annyival igazítottak el,hogy diétázzak,figyeljek jobban oda és mozogjak (ez nem megy,mert veszélyeztetett vagyok és fekvőn vagyok). Mérőt vettem a próbareggeli után azért és elkezdtem méregetni itthon. Nagyából 7 alattiak voltak az értékek,de az utóbbi időben van,hogy 7,7-et mérek valami után. Változó. 3 hét múlva vagyok kiírva. 8 feletti értékem nem volt még..de olvastam,hogy 7 felett is már sok. Van tapasztalatotok?


2020. dec. 17. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Én erre anno annyira ráparáztam, volt hogy sírva fakadtam, amikor majdnem 8-as értéket mértem. Visszagondolva kicsit túlgondoltam azért :D

Az én dokim mindenkit diétára fogott akinek 7 feletti lett a terhelés. Nekem 7,4 volt, diéta. Tesóm másik dokihoz jart, neki 7,2 lett, nem kellett diétáznia. Na most ebből kiindulva, ő zabálta az édességet álandóan, egészséges babaja lett. Én diétáztam, nekem is egészséges babám lett, csak tiszta stressz és ideg lettem, hogy nem tudom 7 alatt tartani... Szerinttem akkor kezdj idegeskedni, ha 8,9 vagy afölött van, sokkal rosszabb ha stresszes vagy..

2020. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló is írta: nekem az egyik doki a 7 értékre még legyintett, a másik 7,1 értékre már inzulint akart íratni.

Én nagyon ráparáztam, grammra és percre pontosan számoltam mindent. A babám előbb született, kisebb súllyal és nála mentális problémák is vannak. Ez nyilván nem függ össze a diabétesszel, csak arra akartam rávilágítani, hogy én, aki minden szabályt szigorúan betartottam, sérült gyereket szültem, más meg lazábban kezelte a terhességét és mégis egészséges a babája.

Szerintem erre a pár hétre már ne idegeskedj. Egyél kevesebb és jobb minőségű szénhidrátot, kerüld a cukrot, csokit, fehérlisztet es nem lesz gond.

2020. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. sajnálom ,hogy sérült babád lett :( Hányadik hétre született ,mennyi súllyal megkérdezhetem? Sok erőt nektek!
2020. dec. 17. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:

38-ik hét. 2500 g szóval nem túl kicsi, épp a határon van, de a többi 3,5-4,5 kg-s baba között elveszett.

Rádásul amikor kórházba kerültem annyi volt a nagy diabos kaja, hogy vasárnap nem kaptam piskótát az ebédhez, egyébként ugyanazt ettem, mint a többiek.

Szerintem az aggódással, idegeskedéssel többet ártasz a babának, mint egy tejeskávéval. Emlékszem, egyszer nagyon megkívántam a cappuccinot. Ittam is egyet, jól esett és jó értéket mértem utána, de étkezési naplót kellett vezetni és amikor meglátta az orvos, hogy ittam tejet, elkezdett velem üvöltözni, hogy mit képzelek magamról, biztos meg akarom ölni a gyerekemet. Ez most nem az az időszak amikor csak úgy elcappuccinózgathatok. Annyira felzaklatott, hogy egész nap remegtem az idegtől.

2020. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Magyarorszagon igen nagy biznisze van a gdm-nek. Kedvencem az,mikor valaki az izesitett fogkremen aggodalmaskodott facebookos csopiba,vagy epp magneroton,hogy jujj,van benne kemenyito,most mi lesz,meghalunk? 🤣 Szerintem amig nem mersz 9-10, afolott,nem lesz semmi bajotok...
2020. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen egészséges mindkettő
2020. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

180 grammos dieta mellett 7 feletti értékeim voltak, inzulint kaptam, az utolsó hónapban napi 3x, a végére már napi 27 egységet. Komolyan kell venni a terhességi diabéteszt, de túlstresszelni sem kell. A kórházban ahol szültem azt mondta az orvos hogy a diabetológusm kicsit szigorú volt velem, de ilyenkor mindig az a lényeg hogy kezelve legyen a cukor, es terhesség esetén 7 alatt kell tartani.

Konzultálj az orvosoddal. A diétat pedig komolyan tartani kell.

2020. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!