Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas a down-kór kockázat...

Magas a down-kór kockázat jött a ki a vérerdményemből.1:117 volt valaki hasonló eredménnyel de mégis egészséges gyereke született?

Figyelt kérdés
Az uh elvileg rendben . 2mm volt a tarkóredő orr csont látszott (13hét)
2019. jan. 31. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel az eredménnyel pontosan 116 nőnek születik egészséges és 1-nek Down szindrómas babája.
2019. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy? Melyik tesztet csináltattad?
2019. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyes, nem mondod? Sztem a kérdező ezt tudja.. Nem hiába magas kockázat.
2019. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nekem 1:181 lett a down kockázat. Uh rendben volt. Orrcsont is volt, tarkóredő 2,3 mm. Méhlepény biopsziam volt ami szerencsére negatív lett. A kisfiam egészségesen született. Ne aggódj, ez csak egy arányszám. Küldtek további vizsgálatra?

2019. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Noveremnek 1:100hoz lett az eredmény, neki vettek mintát (hasbaszúrós) es azzal kizartak a down szindromat, es tényleg egészséges lett a kislány.
2019. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
1:93, méhlepény biopszia, es egészséges baba. A genetikus mondta, hogy a kovetkezo gyereknél csak biopsziára menjek, ne menjek a kombitesztre, mert csak riogatják az embert.
2019. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha uh-n minden rendben (tehát tarkoredo 2,5mm maximum és van orrcsont, akkor elég nagy az esélye h egészséges) de az nagyon biztató, ha van orrcsont!!
2019. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

A kérdező vagyok. Bocsánat valami történt a profilommal újat kellett csinálnom.

33 éves vagyok, szóval ez kétlem hogy ilyen eredményt indokolna. Kombinált teszt volt.

Amint írtam orrcsont szépen látszott, a tarkóredő 2mm ami állítólag így 13 hetesen tökélete (grafikonon pont a középvonalon van) szívén nem látott eltérést és a koponya alapnál sem ezeket 2x megnézte, Még a szemlencsét iss ellenőrizte.

Két lehetőséget ajánlott fel. Vagy biopszia, ami ingyen van, de genetikára kell jelentkezni időpontért, ott vizsgálat után megcsinálják a mintavételt é 2 hét az eredmény. Vagy nála csináltatunk eg szabad dns vértesztet közepes összegért és ott nincs vetélésnek esélye sem, eredmény itt is 2 hét és ez is 99% eredményt ad. Ezt választottuk, holnap megyek is a laborba.

2019. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Drukkolok kérdező! 🤞🏻
2019. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezért nem csinaltattak genetikai uh-kon kívül semmit egy gyerekemnel sem.. Láttam min ment át sogornom egy ilyen gagyi, semmire való becslés miatt.. 3hetig rágta az ideg, meg magzatviz vizsgálat (ugye nem kellemes).. Akkor eldontottem, hogyha nem indokolja a genetikai uh hogy más teszt is kell addig nem! Ha pedig indokolta volna, akkor se down szűrést csinaltattam volna, hanem Prena vagy Nifty tesztet.. Ez a fown szűrés nemis tudom minek van. Hisz ami gond (down) az látszik uh-n egyértelműen.
2019. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!