Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38. Héten kevesebbet mozog a...

38. Héten kevesebbet mozog a magzat?

Figyelt kérdés

Csuklani csuklik többször is egy nap, viszont a mocorgások vissza maradtak. Inkább csak kifeszíti magát vagy nyújtózik.

Az is felmerült bennem, hogy nincs-e valami gond az oxigénellátásával? Szombaton voltam uh-n, ott minden rendben volt.Ma voltam ctg-n, az kimutatta volna, ha nem megfelelő az oxigén ellátása vagy a méhlepény állapota nem kielégítő?



2020. dec. 21. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Kimutatta volna.

Beállt a szülőcsatornába.

Készülj fel, hamarosan megérkeztek.

:D

"A 39 hetes magzat már teljesen készen áll arra, hogy megszülessen. Naponta legalább 10-szer kell érezned a mocorgását. Mozdulatai fájdalmasak lehetnek számodra, hiszen már nagyon szűk a hely számára a méhedben, és a magzatvíz mennyisége is egyre kevesebb. A köldökzsinór, mely a magzatot és a méhlepényt köti össze, legalább 40-70 cm hosszúságú. A köldökzsinór erei szállítják a friss vért a magzathoz, és az elhasznált vért visszaszállítják a méhlepényhez. Ha az első babádat várod, már valószínű, hogy a 39 hetes magzat feje a medencéd irányába néz, és szépen behelyezkedett a szülőcsatornába. Ha a baba eddig még nem fordult meg, akkor se aggódj, ez lassan be fog következni, hiszen a szülés pillanatáig bármikor megfordulhat."

.

Na, nekem egy kényelmes szieszta közben megfordult. Mégpedig nem aprózta el, egyszerre, teljesen, éreztem, ahogy keresztbe fordul.

Csak hogy kiderült, hogy mielőtt beállt volna fejjel, meggondolta magát, és fenékkel állt a világ felé. Császár lett a vége.

2020. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató választ, igen a kisasszony már két hete befordult és az is igaz, hogy fájdalmas a mozgás. Tegnap meg elég aktív volt, ma annyira nem. Remelem a szülés “előjele” 😊
2020. dec. 21. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, uhn minden rendben volt(kedd), de csináltak másnap még egyet és kiderült nyakán volt 3x a zsinór, azonnal császároztak múlthét szerdán.
2020. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uhhh hála Istennek akkor időben észre vették! Nekem mindennap van ctg, bízom benne, hogy minden rendben lesz. Jó egészséget és boldog babázást nektek!
2020. dec. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!