Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatott a röntgen, amennyibe...

Árthatott a röntgen, amennyiben gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Tegnap eltörött egy lábközépcsontom, a sürgösségin röntgenezték a lábfejemet (4 felvétel készült). Tegnap kellett volna megjöjjön, a párommal harmadik hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Kérdezték, hogy lehetek-e terhes, mondtam, hogy biztosra nem lehet tudni, de próbálkozunk, s a napokban kéne kiderüljön - erre már nem kaptam választ. Eddig minden hónapban napra pontosan jött a menstruációm, most 1 napja késik, a teszteléssel még várnék, viszont nagyon izgulok. Ha mégis terhes vagyok, a sugárzás árthatott vagy lehet valamilyen következménye? Nem kaptam semmilyen védőöltözetet, s akkor hirtelen bele sem gondoltam, mi történhet, csak utólag kezdtem rágódni ezen. Soha nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha bármi történne vele, amikor már hónapok óta várunk rá.

Mit gondoltok? Lehet baj belőle?



2020. dec. 28. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak a lábfejed röntgenezték, nem hiszem. Bár egy ólom köpenyt azért szoktak adni, főleg ha jelzed is a terhesség lehetségességét, de nyilván nem tudnak mit csinálni, mert a lábadat el kell látni. Ha sikerült a baba, esetleg ezt a malőrt jelezd majd a dokinak, és ők meg tudják neked vizsgálni, de szerintem elég kicsi az esélye, hogy bármi is történt volna vele.
2020. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz baj, mert még a 4. hétben sem vagy (ha egyáltalán terhes vagy), ilyenkor még nincs baba, nem tudja károsítani semmi, 5 hetesen már problémás lenne. Azt nem értem miért nem kaptál olomköpenyt, az akkor se árt ha valaki nem terhes. Nem lesz semmi baj.
2020. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. A lábadat ért sugárzásnak csak töredéke érte a kismedencédet. Legföljebb századrésze.
2020. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló szituációban voltam. Genetikai szűrésen azt mondta az orvos, hogy ilyen korai terhességnél ha megmarad az embrió, akkor nem szenvedett károsodást. "mindent vagy semmit elv"
2020. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!