Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a kisbabámnak ha...

Lehet baja a kisbabámnak ha az első pár napban röntgeneztek?

Figyelt kérdés

Barátommal nem védekeztünk, ilyen “úgy sem fog, de ha jön a baba annak örülünk” alapon. Mivel a ciklusom utolsó hetében voltam tudtuk, hogy kicsi az esély rá.

Még mindig nem 100%, de minden jel arra utal, hogy végül teherbe estem. Igen ám, de az aktust követöen kb 4 napra fogászati vizsgálaton voltam, ahol röntgent készítettek.

Kérdezte az aszisztens hogy terhes vagyok e. Bizonytalanul csak annyit feleltem, hogy nem tudok róla, pedig egy csöppet sejtettem. Kettő röntgent is csináltak.

Érzésre aznap este kezdődhetetett el a beágyazódás, legalábbis nagyon szúrt a hasam. Ma két napja hogy késik a mensim, és sok jel arra utal hogy terhes vagyok, viszont rettegek hogy azzal a röntgennel ártottam a babámnak.

Sokat olvastam utána, mindenhol mást írnak, de arra sehol sem térnek ki, hogy ilyen korán van-e hatása. Konkrétan pár napos terhesség, valszeg beágyazódás előtt.

Valaki nyugtasson meg, hogy minden rendben lesz, nagyon félek!



2019. szept. 1. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Aktus után 4 nappal még beágyazódás sincs. Ha ekkor károsodott a zigóta (és nem a kisbaba...), be sem fog ágyazódni. Ha nem, akkor nincs semmi jelentősége a röntgennek.
2019. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha előrehaladott terhes lennél sem igazán tudna ártani a röntgen a magzatnak, hiszen születnek bőven egészséges gyerekek még olyan anyáktól is, akiket végig CT-znek. Csak a biztonság kedvéért kerülik, mert a sugárdózis nem tesz jót, de ez nem ilyen 100%.


Semmi baja nem lesz, pláne 4 naposan. Az a sejtcsomó valószínűleg akkor még ott barangolt a petevezetőidben, ha baja lett volna, akkor megjönne és fel sem tűnne :)

2019. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem, az még nem is számít terhességnek, csak ha már a teszt kimutatja, akkor vagy egyébként 4 hetes terhes (utolsó menstruációtól számoljak), 2 hetes terhesség nincs, akkor voltál a röntgenen, semmi baj nem lesz. Amúgy sok gyerek nem tervezett, a leendő anyák meg isznak, drogoznak, gyógyszert szednek, röntgenre járnak....
2019. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ovulációm után egy héttel begyulladt az egyik hátsó fogam. Elmentem a dokihoz, azonnal röntgenre küldött, hisz nem tudtam hogy akkor sikerült összehoznunk a kis magzatunkat.

Elvileg beutaltak azonnal szájsebészetre is, ahol kaptam időpontot az összes bölcsességfogam kiműtésére.


Jelenleg is meg van a pocaklakó, most kezdem a 15. hetet. Nincs semmi baja elvileg, rendesen növekszik, korához megfelelően. A fogműtétet pedig lemondtam, nem akartam ilyen stresszen és fájdalmon átmenni az első trimeszterben.

Azóta nem gyulladt be a fogam, ez is érdekes jel... A műtét meg megvárja majd a terhesség végét. :)

2019. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Aktus után 8 nappal esküvőn voltam. Jó házipálinkák is volatak így fogyasztottam némi alkoholt. Rá két napra (aktus után 10 nappal) sikerült félre lépnem. Alig birtam ráállni a lábamra,csúnyán feldagadt a lápfejem és a bokám is,így elmentem dokihoz és terészetesen megröntgenzték.

Egy hét múlva derült ki, hogy babát várok.

Tavasszal makk egészséges fiam született.

2019. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!