Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem volt munkaviszonyom,...

Ha nem volt munkaviszonyom, segélyt kapok, ami decemberben járna le, de baba miatt október közepén tartanánk a polgári esküvőnket. Október eleje vagy közepe, akkor még az októberi segélyt megkapom?

Figyelt kérdés
Januárra vagyok kiírva, így decemberig nem szeretnénk kitolni az esküvőnket. S gyerek előtt szeretném. Még idáőpontot ezut fogunk kérni a hivatalban, de legkésőbb okt. 16.-án szeretnénk tartani. Ilyenkor még jár a segély vagy ha kiutalják, a 16.-a utáni összeget vissza kell fizetnem? Úgy értem hogy a segély egy részét, ami a házasság utánra esik. Egyedülállóként kaptam, mert a párom fizetése hiába 90 ezer, de kiestünk abból az összegből, aminél megigényelhettem volna a seglyt. bejelnetett munkaviszonyom nem volt, hiába jártam interjúkra, adtam be önéletrajzot. Sehová nem kellettem.
2010. aug. 14. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ezt az önkormànyzatnál kell megérdeklődni, vagy ahonnét Kapod a segélyt! Ha lemondod a segélyt, akkor ugye bemész az önkormányzathoz vagy ahonnét kapod, és megkérdik mist, akkor ugye látják a papírt hogy mikortól vagy házasok, és vissza fizettethetik veled! De ugye a segélyt az egy háztartásban élőkre jutó össz bevétel alapján ítélik meg, ha nem egy lakásba vagy bejelentve pároddal, hanem úgy ahogy eddig voltál nem változtatsz rajta, akkor jár attól hogy férjhez mész, nem kell lemondani stb. Minden marad a régi csak házasok leszel! De ilyenkor ha lejár a segély, az apehnál be kell jelentened magad, hogy az egészségügyi hozzájárulást fizeted magad után, havi 4300 kb. Hogy ingyenes legyen azborvosi ellátást, mert ha nem vagy biztosított, kiszámlázzák neked az ultrahangokat vérvételt, és a szülést!

De ha bejelented magad álláskeresőnek a munkanélkülibe, ők van mikor átválsllják!

2010. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A segélyről érdeklődj az önkormányzatnál (vannak legális kiskapuk, amiket nem mindenki tud)

Ha RÁTot kapsz, akkor a RÁT folyósítása után még 45 napig passzív jogon jár neked az eü. ellátás, csak utánna kell magadnak rendezned a TBd (jelenleg ez havi 4950 forint) A munkaügyi csak akkor fizeti utánnad a TBt, ha pénzbeli ellátást (járadék, segély, átképzési támogatás) kapsz tőlük. Ha csak regisztrált álláskereső vagy, de nem kapsz tőlük pénzt (mint ahogy most te), akkor a TBd sem rendezik.

A baba megszületésének napjával ki kell majd jelentkezned a TB fizetés alól is, akkor a GYES miatt nem kell majd fizetned.

2010. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!