Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki pár hónapos baba mellett...

Aki pár hónapos baba mellett lett ismét terhes, hogy bírta fizikailag?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy azért egy fél-1 év alatti babát elég intenzíven kell "rakosgatni" ide-oda, cipelni, emelni, stb. Mennyire volt ez megterhelő újabb várandósság alatt? Okozott bármi problémát?

2021. jan. 6. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Személyes tapasztalatom nincs, de egy nehéz terhességnél borzasztó. Ismerősöm cukros lett terhesség alatt, plusz egyeb komplikációk is voltak. Gyakorlatilag semmit nem csinálhatott. Alig tudta ellátni a 2 éves gyereket is.

Persze ez egy szélsőséges eset, de én nem kockáztatok, mi rávárunk kicsit.

2021. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, pont ilyesmire gondoltam én is. Mi van, ha ne adj Isten olyan probléma van, ami miatt hetekre befektetnek a kórházba, közben pedig otthon várna egy másik pici baba, akinek nagy szüksége van az anyukájára... nyilván ez is szélsőséges példa, de senki nem tudhatja előre, mi lesz vele.

2021. jan. 6. 23:41
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
5 hónapos volt a nagy, tervezetten fogant meg a kicsi. Semmi probléma nem volt, életem legszebb időszaka volt. 😊 De ehhez az is kellett, hogy a nagylányom 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, nekem pedig soha semmilyen tünetem nem volt.
2021. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

9 hónapos volt a babám, én akkor lettem ismét terhes.

Most lesz 1 éves a nagyteso, a magzat 4 hónapos.

Az első trimeszterben végig rendkívül fáradt voltam, legszivesebben aludtam volna egész nap, továbbá véreztem a 6.hèten, amivel pihenőre küldtek, de azt ugye nem igazan tehettem. Nem hajszoltam túl magam, s mikor aludt a baba en is pihentem.


Problémamentes azóta a terhességem, a második trimeszterben energikusabb vagyok. Nem tudom milyen lesz a vége. Elsővel nem volt nagy hasam (körbe 110cm mentem szülni), most gyorsabban nő a laza szalagok es izomzat miatt, de nem hinném, hogy sokkal nagyobb lesz. Majd meglátjuk! :)

2021. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy vagy kérdező? Hogy vagytok válaszolók?
2021. dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Már 5 honapos múlt a kicsi. A terhességem természetes szüléssel végződött. (Előtte 17 hónappal volt császármetszesem).


Nagyon jó testvérek. A terhességet nem befolyásolta, hogy a nagyot cipeltem. Sokat segít nekünk most is a liliputi csatos hordozó illetve a kicsinek a karikás kendo.

Bár a kicsi nem is olyan kicsi, ő már több mint 9 kg , a tesoja aki majdnem 2 éves meg 11kg. Más alkatuak. Nagyon szeretik egymást már most :) el is kezdtek játszani - már amennyire egy 5 hos tud -

2021. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!