Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Benti macskanal is fentall a...

Benti macskanal is fentall a toxoplazmózis veszelye?

Figyelt kérdés
Marciusban lesz egy eves a cicank, kb 2x volt kint nyaron porazon. Tisztan van tartva az almat is csereljuk 3-4 naponta. A kakit altalaban mar azutan kiszedjuk, hogy kakilt, es az egesz van cserelve x naponta. Nem eszik nyers hust, mindig megfozom neki ha csirket kap vagy ilyesmit. Az oltasait eddig megkapta rendesen ami kotelezo volt neki. Igy is van esely toxoplazmózisra? :/
2021. jan. 7. 19:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg már ezer éve elkaptad valamilyen hús vagy mosatlan gyümölcs miatt. Ha megnyugtat, csináltass tesztet, de nem kell a cicától félni. 😊
2021. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem!!!!


Most mindjárt írja majd a sok "hozzáértő", hogy hozzá se érj a macskához, de az a valóság, hogy a macskának magának is meg kellene ennie egy toxoplazmával fertőzött kisállatot, pl. patkányt ahhoz, hogy elkapja a fertőzést, ez a veszély benti, táppal és főtt hússal etetett nacskánál nem áll fenn.


Minimális esélye van, hogy a cipőtalpadon behozod a baktériumot, de az így szervezetbe juttatott baci túl gyenge a macska megfertőzéséhez.


Szóval almot is nyugodtan cserélhetsz.

2021. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Persze, benti is lehet.


De ne te cseréld, hanem a párod az almot, meg ő szedje ki a piszkát...


Ennyi


Egyébként valóban esélyes, hogy elkaptad már

2021. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo, koszonom a megnyugtato hozzaszolast 😊 akkor ezt mar akar gyerekent vagy tinikent is elkaphattam? Ha esetleg igy van akkor mar nem lenne ram veszelyes most kismamikent? Azert probalok oda figyelni mindenre..😅


Masodik valaszolo, undorito dog eselteg te lehetsz ha igy velekedsz az allatokrol. Foleg egy benti TISZTA macskarol. Megkerlek szepen inkabb ne is irj ide tobbet, koszonom.

2021. jan. 7. 19:41
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, mar emlitettem a paromnak, hogy mostantol valoszinuleg lepasszolom neki az alom cseret a biztonsag kedveert 😅 amugy epp a 12.hetbe lepek, ugyhogy remelem eddig nem fertozodtem meg, de mindenkeppen megnezetem vervetellel 🙂 eszembe se jutott eddig, ne is tudom miert 😅
2021. jan. 7. 19:43
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

A Zállatorvos toxoplazmózisról szóló youtube videója minden kérdésre válaszol :)

Ajánlom MINDENKI figyelmébe.

2021. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező. A 2-es válaszoló természetesen magára gondolt, nem a cicára. Félre ne értsd.
2021. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
#8 :D :D :D
2021. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%

Régen, én is macskabolond voltam. Volt rengeteg...


Amíg, a barátnőm kislánya nem vakult meg egy benti macskától szerzett toxoplazmózis miatt.


A sógorom, megy egy kóbormacska miatt veszítette el a nagy ujját.


Na innnentől, tőlem a házimacskák sz..t se érnek.

2021. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
71%
Az emberek nagyrésze minden gond nélkül, már gyerekkorában átesik a toxoplazmózison, mivel mosatlan gyümölcstől is el lehet kapni, nem csak a macskáktól. Normálisan tartott macska nem fog semmilyen betegséget hordozni, vagy emberre terjeszteni. Ennyi erővel a kutyáktól is félni kell, mert pl vidéken majdnem senki nem oltatja a kutyáit.
2021. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!