Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Benti macskanal is fentall a...

Benti macskanal is fentall a toxoplazmózis veszelye?

Figyelt kérdés
Marciusban lesz egy eves a cicank, kb 2x volt kint nyaron porazon. Tisztan van tartva az almat is csereljuk 3-4 naponta. A kakit altalaban mar azutan kiszedjuk, hogy kakilt, es az egesz van cserelve x naponta. Nem eszik nyers hust, mindig megfozom neki ha csirket kap vagy ilyesmit. Az oltasait eddig megkapta rendesen ami kotelezo volt neki. Igy is van esely toxoplazmózisra? :/
2021. jan. 7. 19:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
10. Köszi de ez senkit se érdekel. Bocsi :/
2021. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a háziorvos adott beutalót vérvételre toxoplazmózissal. Pénzbe kerül azt hiszem, de nekem kerülőúton megoldotta, hogy ne kelljen fizetnem. Meg kellett ismételtetnem időközönként a vérvételt. A cicánkat is elvittük vérvételre, mind a kettőnk negatív volt végig (benti cica)
2021. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

7 - megneztem.a videot, barimo jol elmagyarazza es meg vicces is.. :D


8 - oh en bolond csak ferre ertettem.. de most igy ujra elolvasva valoban igazad van xD


10 - inkabb nem is reagalok erre semmit


Koszonom mindenkinek a normalis kommenteket :)

2021. jan. 7. 20:06
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy macska egész életében csak 2 hétig tud fertőzni!!


Mennyi az esély rá, hogy pont a terhességed alatt lesz az a 2 hét? Semmi!!


Nézd meg:


[link]

2021. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, már láttad. Nem baj, hátha más is megnézi, és nem fog félni a toxoplazmózistól meg a macskájától többé. :)
2021. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%
Uhh én nagyon paráztam ettől mikor terhes voltam. Havonta csináltattam tesztet 9 ezerért.
2021. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltattam tesztet. Mivel (hiába kinti macskákkal nőttem fel és rengeteg mosatlan gyümölcsöt ettem) nem estem át rajta, ezért a terhesség alatt 3szor még megnézette az orvosom.

Benti cicánk van. Nem kapott nyers húst, nem vittük ki, az almot a férjem cserélte.

2021. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés esély van rá.

Én gyerekoromban kinti macskával is aludtam,de volt csak benti macska,mert azért nyilván nem egészséges a kinti macskával aludni,így lett benti inkább.😅26,28 évesen még nem estem át rajta terhességnél nézték,majd 31 évesen mikor terhes lettem,már volt antitest,pozitív lett toxoplasmára,akkor több mint 4 hónapja estem át.Hogy hol szedtem össze,fogalmam sincs.Otthon voltam a 2 gyerekkel,panelben,5.emeleten laktunk....Rejtély,hiszen rengetegszer használtam a kézfertőtlenítőt is,meg nyilván jobban figyeltem,mint gyermekkorban...Tesóméknak csak benti van,ő is parázott,de semmi gond nem volt,almot a párja cserélt.

2021. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Legritkábban macskától kapják el.

De azért egyáltalán nem biztos, hogy elkaptad már. 2 állazorvos barátnőm van. Tiniként menhelyen dolgoztak macskákkal. Az egyik terhesen kapta el, a másik még a 3. terhességekor sem esett át rajta. Én kutya-cicakozmetikus és állatorvosi aszisztens voltam és én sem estem még át rajta.

2021. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, aki terhesen kapta el tenyleg megbetegitette a kisbabat? Csak erdekel, hogy mi tortenik ha esetleg valaki terhesen esik at ezen.. :) mostmar nagyon kivancsi vagyok, holnap felhivom az orvosomat hogy vegezzunk el egy ilyen tesztet
2021. jan. 7. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!