Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Benti macskanal is fentall a...

Benti macskanal is fentall a toxoplazmózis veszelye?

Figyelt kérdés
Marciusban lesz egy eves a cicank, kb 2x volt kint nyaron porazon. Tisztan van tartva az almat is csereljuk 3-4 naponta. A kakit altalaban mar azutan kiszedjuk, hogy kakilt, es az egesz van cserelve x naponta. Nem eszik nyers hust, mindig megfozom neki ha csirket kap vagy ilyesmit. Az oltasait eddig megkapta rendesen ami kotelezo volt neki. Igy is van esely toxoplazmózisra? :/
2021. jan. 7. 19:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Mosatlan gyümölcs zöldséggel nagyobb az esély, mint h a benti cicadtol.

Nyugodtan szeredgesd mint eddig :)

Aki nem nyulkal a szájába, az valószínű nem is kap el ilyesmit.

Mindent moss meg alaposan, meg cicazas után kezmosas. De ne aggódj :)

2021. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem lett, de megvolt a rizikója. Nagyon erős gyógyszereket kapott rá.

Bár viselkedési problémás kicsit a fiú, de nem hiszem, hogy ettől.

2021. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én is sárpogácsát gyúrtam nagyanyám kertjében gyerekként, ahol három kijárós macska volt(az elsô macskát én hoztam oda kölyökként, a patakparton találtam lesoványodva). És a fáról ettem a mosatlan gyümölcsöt akkoriban, a macskákat is simogattam, és nem rohangáltam kezet mosni, mégis negatív voltam toxoplazmára 30 évesen, mikor terhesség alatt megnézettem.

Akkor volt két csak benti macskánk. Én almot is cseréltem, mert a férjem munkarendtôl függôen volt, hogy másfél napig nem jött haza. Azért nem hagyom a macskaürüléket ott bûzölögni, míg hazaér.

Kezet mostam, aztán jól van. Mi nem ismételgettük a tesztet, a második terhesség elôtt se csináltattam már újra. Semmi gond nem volt.

2021. jan. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
10 éves korom óta macskabolond vagyok, kertes házban nőttem fel vidéken, macskával aludtam és alszok a mai napig és nekem is negatív lett. Az almozást hagyd a párodra, de amúgy én is úgy gondolom, hogy ha figyeltek rá, akkor macskától biztos nem kapod el.
2021. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!