Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Az FT4 milyen...

Kismamák! Az FT4 milyen gyorsan változik? A TSH-m gyógyszer mellett mérhetetlenül alacsony, de az FT4 a gyógyszer elhagyása után 2 héttel 22ről 15re ment le. A nődoki mondta, h kezdjem el szedni, de az endokrinologus ragaszkodik a 4hetes kontrollhoz.

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét a felezési ideje.


Bocsánat, de nem igazán értem a történetet. Pontosan miért hagytad el a gyógyszert? Azért, mert az endokrinológus azt mondta, de kétséged van, mert a nőgyógyászod a gyógyszerszedést javasolja? Ez pmol/l-ben kifejezett érték, ugye? Vannak betegek, akiknek a TSH-ja szuprimálódik gyógyszer hatására, de a t3 és t4 normális. Ilyenkor ez a mérvadó, nem a TSH. Várandósan a HCG miatt egyébként is csökken a TSH. Hanyadik hétben jársz? A közérzeted milyen?

2021. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha kicsit érthetetlen. A TSH <0,008 a FT4 22,8 pmol/l volt. Az endokrinologus mondta, hogy hagyjam el a gyógyszert (25 mg Letrox), mert nagyon alacsony a TSH. A 14. hétben vagyok. A nőgyógyász a legutóbbi kontrollon mondta, hogy szerinte nézzük meg hogy áll az FT4, mert terhességnèl az a mérvadó. Ő az eredményt látva a gyógyszer visszaállítását látja indokoltnak.

A kérdésem tulajdonképpen arra irányul, hogy ha ilyen hamar ilyen mértékű csökkenés állt be az FT4 értékben, az endokrinologus által kért kontrollig, ami még további két hét lehet-e valami probléma. A nőgyógyász szerint 12, de maximum 10 feletti érték a jó.

Egyébként autoimmun az alulműködésem és a terhességet megelőző hónaptól ilyen alacsony a TSH, Letrox 50 és 25 mg-al is. Előtte 6 körül volt. Ez is aggaszt.

Egyébként jól vagyok, de amikor szedem a gyógyszert nagyon magas a pulzusom. (110 a nyugalmi, esetenként 120).

Kicsit hosszú lett, elnézést.

2021. jan. 10. 20:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Ha esetleg tudnál pár sorban válaszolni, nagyon megköszönném. :)
2021. jan. 11. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így kerek a történet, köszi!


Az egyetemen is úgy tanítják, hogy várandósan a szabad hormonok (ft3, ft4), amit figyelembe veszünk, és nem a TSH, ugyanis az a HCG fent említett hatása miatt tévútra vihet minket. Úgyhogy én is azon az állásponton vagyok, amin a nőgyógyászod. Az endokrinológusodat nem annyira értem, hiszen várandósan egyébként is nő a hormonigény. Amikor a kisfiammal voltam várandós, kétszer is kellett emelni az adagon, és szülés után négy héttel visszaállhattam az eredeti dózisra.

A gyógyszeradag emelésekor jelentkező magasabb pulzussál kapcsolatban megértem, hogy zavaró, de a betegek többségénél normalizálódik pár héten belül. Illetve most indokolt a gyógyszer, úgyhogy összefoglalva, én a helyedben a nőgyógyászra hallgatnék.


Jó egészséget kívánok nektek!

2021. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2021. jan. 11. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülök, ha tudtam hasznosat mondani! Egyébként ne aggódj, nem annyira gyors a t4 szintjének változása, hogy ez bajt jelentsen, és ez, a jelenlegi 15 pmol/l most oké, de én is úgy gondolom, nem kell megvárni, hogy feltétlen tovább csökkenjen. Simán lehet, hogy a nőgyógyászod tud segíteni a gyógyszerdózis megválasztásában, úgyhogy én első körben őt próbálnám elérni a helyedben. Ha ő nem, akkor megkérdezném, tud-e ajánlani endokrinológust, aki az állapotodra való tekintettel ellát. Boldog babavárást kívánok!
2021. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagy segítség volt! Köszönöm szépen! Első várandósság, így fokozott az izgalom. Neked is minden jót kívánok!
2021. jan. 12. 08:45
 8/9 anonim válasza:
Én most tudtam meg hogy terhes vagyok és a TSH-m 11 volt.kaptam rá gyógyszert.a T4 és T3 értékem teljesen jó.Szerintetek? egy hónap múlva kell kontrollra mennem.
2021. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a magas TSH pajzsmirigy alulműködés jele. Pajzsmirigy alul működésnél a TSH magas viszont a T4 alacsony, ezáltal az elvártnál kevesebb pajzsmirigy hormont kap a magzat.

Ahogy fent is írta a kedves válaszoló terhesség alatt a T4 T3 a mérvadó, azokat kell figyelembe venni. A T4 mennyi volt? Egyébként ne izgulj gond nem történt idáig, ha T4 rendben van. De elképzelhető, hogy fogsz kapni gyógyszert. Egyébként teherbe esési problémát is okoz a magas TSH, de akkor ezzel sem volt gond. :) Boldog babavárást! :)

2021. febr. 5. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!