Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Merckformin xr 500 mg Pcos-ra?

Merckformin xr 500 mg Pcos-ra?

Figyelt kérdés

Ma kaptam az endokrinológustól a gyógyszert, minden este vacsora után 1 szem a napi adag. Szedett már valaki ilyet? Ha igen, mesélnétek nekem hogy milyen hatása van?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 3. 21:14
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
A PCOS kiváltó oka az inzulinrezisztencia. Neked feltehetően igazoltan ez van, ha az endokrinológus Merckformint írt fel. Ez az IR-t hivatott kezelni. Most valószínűleg túl sok inzulint termel a szervezeted, mert a normál mennyiség nem viszi le kellőképp a vércukrodat. Így viszont felborul a hormonháztartásod, az inzulintöbblet miatt a szervezeted több tesztoszteront termel a kelleténél. Ami viszont bekavar a női ciklusodnak, ettől van PCOS-ed. Ha az inzulinszinted normalizálódik, remélhetőleg a PCOS-tüneteid is elmúlnak, beáll a ciklusod, lesz peteérésed, ergo termékeny leszel.
2016. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Viszont rájöttem, hogy furán fogalmaztam meg a kérdésemet, arra szerettem volna kilyukadni, hogy azok akik szedik/ték a gyógyszert, milyen változásokat tapasztaltak magukon :D

Még egyszer köszönöm a választ!

2016. nov. 3. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szedem. De nekem kevés volt az 500. Emeltünk 1000-re, aztán 1500-ra. Utóbbit visszavettük, mert nagyon elkezdtem fogyni tőle -amúgy is vékony vagyok-, így végül 1000 + napi 2 Inofolic + diéta hozta meg a sikert. Azóta lementek az inzulin értékeim normál tartományba a cukrom pedig magasabb lett -nekem mindig alacsony volt a sok inzulintól. Ezt fél éve tartom. Remélem most már a gólya is meglátogat minket!
2016. nov. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2000-et kell szednem. Ciklusom beállt, igaz természetes módon a hormonszintem támogatva van emellett. Bőrproblémáim jelentősen csökkentek, jobb a közérzetem.
2016. nov. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szedtem! Este 2 szemet :)

Azóta 16 hetes kismama vagyok <3

Terhesség alatt a 12. Hétig kellett szednem!

2016. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!