Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, ki...

20 hetes kismama vagyok, ki mennyi magnéziumot szed? Mennyit szabad? Magnerot.

Figyelt kérdés
Magnerotot szoktam venni az van ráírva kezdő adag 3*2 db tabletta. Nem sok egyszerre 2 tabletta? Napi 3 szor? Biztos be lehet venni ennyit? Azert kezdtem el szedni, mert melsőfali mélyen tapadó a méhlepény és olykor kicsit fájdogál a pocakom. Nőgyógyászomhoz majd csak 3 hét múlva megyek,akkor megkérdezem majd tőle de az még odèbb van, védőnőhöz is csak 1-2 hét múlva kell mennem.
2021. jan. 13. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is 3x2 mondott a doki, most csökkentettem le 3x1-re a 30. hét után. Nem sok :)
2021. jan. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Első terhességemkor 2x2-öt szedtem, de mikor gorcsolgetett/keményedett a hasam akkor 3x2-öt.

Sosem vettem egyszerre 3at.


Most második terhességemnél szedtem napi 1 vagy 2 magnerotot, de elfogyott , s most csak béres magnézium volt a patikaba(fele hatóanyagú, 500mg helyett csak 250mg), de ebből napi 1et veszek reggelente, eddig nem volt gond.

Ha elkezdene keményedni, visszaterek magnerotra vagy kipróbálom a magnesolfot(remélem jól irtam), ezt nagyon dicserik. Sokkal jobban szeretik mint a magnerotot. Nem próbáltam, de tervbe van.:)


Kellemes babavarast!:)

2021. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is megojedtem a mennyiségtől, de ha összeveted a magnéziumtartalmát más tablettákkal (vagy cseppel, stb.) látod hogy messze ebben van a legkevesebb, ezért kell ilyen sokat bevenni belőle :)
2021. jan. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik terhességnél napi 1 Magnerorot szedtem. Most, a másodiknál már előfordult has keményedés a 27. héttől, akkor ha úgy volt, vettem be plusz egyet.
2021. jan. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26.hétig napi 2-őt,3-at, majd elkezdtem keményedni és lett belőle 3x2 naponta. Most 28 hetesen kevesebb a keményedés, napi 3-at szedek ismét. Igény szerint szedem.
2021. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Várandós napi szükséglet 450 mg tiszta magnézium. Egy tabletta Magnerotban van 33 mg tiszta magnézium. Tehát csak ahhoz, hogy a napi szükségletet ebből fedezd, 13-14 szemet is megehetnél.
2021. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez már régi kérdés, de a pontosítás miatt hozzászólok. Előző hozzászóló jól írta, hogy a Magnerotnak nagyon kicsi a magnéziumtartalma.


#2 "Most második terhességemnél szedtem napi 1 vagy 2 magnerotot, de elfogyott , s most csak béres magnézium volt a patikaba(fele hatóanyagú, 500mg helyett csak 250mg)"

Ez nem így van.

Sajnos nagyon megtévesztő, hogy a Magnerotnál nem írják le a tényleges magnéziumtartalmát, így a laikus ember azt gondolja, hogy 500 mg, holott csak 32,8 mg. A Béres magnézium ezzel szemben tisztán 250 mg-ot tartalmaz, tehát jóval többet, mint a Magnerot.

2021. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, csak a magnézium oxidból nem szívódik fel a magnézium, azabaj.
2021. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ja, csak a magnézium oxidból nem szívódik fel a magnézium"

Azt nem mondanám, hogy nem szívódik fel, csak nehezebben szívódik fel. A Béres magnézium egyébként magnézium oxidot és magnézium citrátot is tartalmaz. Nekem bevált, amikor keményedett a hasam.

2021. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég régi a kérdés de gondoltam leírom a véleményem 😃 A magnézium oxid-tól részemről fostam, (bocs) “annyira hasznosul” ,citrici… na attól se volt székrekedésem, de abból azért több hasznosul. A Magnerot, irtó drága de legalább minőségi, mégha kevesebb is a magnézium tartalma.
2022. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!