Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumot lehet "össze-vissz...

Magnéziumot lehet "össze-vissza" szedni? Mármint úgy értem, hogy alapból 3x1 magnerotot szedek, de van mikor kevésnek érzem és beveszek 3x2-őt, de úgy, hogy reggel 2-őt, délben csak 1-et, este 2 és másnap meg mondjuk délben veszek be többet. Ez baj?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy így felváltva 3x1 vagy 2 veszek be. Volt aki így szedte? Lehet így vagy inkább folyamatos legyen, hogy kkor végig a 3x2-őt szedjem?
2018. márc. 20. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
annyit szedj amennyit igényel a tested. én csak akkor szedtem ha keményedtem. nem lesz bajod ha nem ugyan annyit szedsz minden nap.
2018. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, viszont ha sűrűn vannak ilyen napok, akkor lehet emelni. Köztes is lehet, hogy reggelente beveszel 2 szemet, utána délben-este 1-1 szemet. De így is jó, hogy mikor mennyire érzed szükségesnek, csak van rá esély, hogy emelt magnézium adag megelőzi az ilyen napokat. De pl frontos napokon a magnézium nekem annyit ért, mint halottnak a csók, ugyanúgy sokat keményedtem. Azért szedtem, nehogy ezen múljon, ez csak a személyes tapasztalatom..
2018. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jól van. Igen bennem is az van, hogy inkább többet, aztán hátha jó megelőzésre is, csak attól is félek, ha sokat szedek végig megszokja a szevezetem és ha tényleg gáz lesz, akkor meg nem használ majd.
2018. márc. 21. 08:40
 4/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

A Magnerotot lehet "kétpofára" :) ugyanis ebben a magnéziumpótlóban van a LEGKEVESEBB magnézium. Az 500 mg magnézium-orotátnak 7,26%-a a tiszta elemi magnézium, amire szükséged van, ez tehát tablettánként 36 mg magnézium. Napi 12-13 szem lenne belőle a teljes napi várandós magnéziumszükséglet...


A magnézium nem egy mesterséges kemikália, ami - mint a gyógyszerek általában - megváltoztatná a test természetes folyamatait, működését, nem leszel tőle "függő". A szervezet nem is veszi fel korlátlanul, csak hogy "legyen otthon". :) Ami nem hasznosul, az a pisi ásványianyag-tartalmát növeli csak. De azért is nehéz lenne úgymond "túladagolni" magad, mert a nagy mennyiségű magnézium hashajtó hatású, úgyhogy még azelőtt kiszaladna belőled, hogy felszívódhatna.

2018. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azta.. köszi, nem semmi, akkor nyugodtan beveszek 3x2-őt ezentúl, ha meg gáz lenne még többet.
2018. márc. 21. 19:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért ez jó szemétség, hogy ezt fel se tüntetik rajta, pedig nagyon fontos lenne meg a nőgyógyász vagy orvosok se mondják el...
2018. márc. 21. 20:05
 7/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem ez az egyetlen szemétség a magnézium (meg úgy általában az étrendkiegészítők körül) sajnos.

Pl. itt van a magnézium-oxid, aminek szinte nullával egyenlő a felszívódása, viszont 61%-os a magnéziumtartalma. Az ilyen készítményekre bezzeg ráírják, hogy mennyi benne a magnézium és még azt is, hogy ez mekkora része a napi ajánlott bevitelnek. Csak azt felejtik el említeni, hogy ebből nem szívódik fel semmi...

Egyébként mivel a Magnerotban ennyire kevés a Mg, viszont csak ebben van orotát, ennek a legrosszabb az ár/érték aránya. Vannak tizedennyibe kerülő jól felszívódó magnéziumkészítmények is.

2018. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves Ignis! Akkor szerinted összességében melyikkel jár jobban/melyik hatásosabb? Ha rosszul felszívódó, de magasabb mg tartalmút vagy ha jól felszívódó, de kevés mg tartalmút szed az ember?
2018. márc. 22. 08:48
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

A magnézium-oxid nem opció. 4 grammot kellene megenni belőle 100 mg magnézium hasznosulásához, a legnagyobb része érintetlenül távozna belőled, ami értelmetlen, minek terhelnéd ezzel az emésztőrendszered.


Ezzel a logikával viszont a magnézium-karbonát már labdába rúghat. Ennek magnéziumtartalma és felszívódása is 30% körüli, ráadásul olcsó. Általában ez van a filléres magnéziumos pezsgőtablettákban 200-250 mg magnéziumtartalommal, amiből jó esetben 60-70 mg magnézium is felszívódik, ezzel maga mögé utasítva a szintén elég drága, de jó felszívódású MagneB6-ot is.


A kérdésedre a válasz azonban nem annyira a magnéziumvegyület sajátosságaiban, hanem magában a készítményben és annak árában rejlik. Vannak olyan készítmények, amik megérik és olyanok, amik nem.

A két legelterjedtebb jó felszívódású vegyület a magnézium-laktát és a magnézium-citrát (magnéziumtartalmuk 11-12%).


Mg-laktátos szerek közül a sima MagneB6 a legismertebb (és persze a legdrágább), 100 mg ~80 Ft-ra jön ki (48 mg Mg/tabletta). Az Innopharm magnézium-laktát+B6 100 mg ~35 Ft (50 mg Mg/tabletta), ezt mindenhol lehet kapni, ahol a MagneB6-ot és időnként leárazzák. A dr Chen magnézium+B6 forte egy nagyobb dózisú laktátos cucc, 100 mg ~25 Ft (120 mg Mg/tabletta).


De a legolcsóbb készítmények a magnézium-citrátosok közt találhatók, ráadásul vannak köztük nagy dózisúak is, mint pl.: dm Magnesium-citrate italpor, amiből 100 mg 19 Ft (400 mg Mg/tasak) vagy a Magnosolv, amiből 100 mg ~20 Ft (300-350 mg Mg/tasak). Tabletta kiszerelésben a HERBioticum Szerves Mg+B6 15-20 Ft/100 mg (150 mg Mg/tabletta), illetve BioCo magne-citrát+B6 ~20 Ft/100 mg (150 mg Mg/tabletta).

Aztán belefuthatsz abba, hogy a doki felír Neked magnesii citricit, ami receptre 35 Ft/100 mg. Ez is egy nagy disznó, mert csak a vegyület tömege van rajta és aki nem tájékozott, hiheti, hogy biztos ez a legjobb/legolcsóbb, csak mert receptre olcsóbban kapja. Sajnos a vegyület/magnézium arány miatt sokaknak fogalmuk sincs, valójában mennyi magnéziumot szednek.


Azért számoltam át az átlagárakat 100 mg-ra, hogy összehasonlíthatók legyenek, mert lehet, hogy elsőre soknak tűnik valami, miközben az az egyik legolcsóbb. Pl. a dm-es italporból 75 Ft egy tasak, de ugyanennyi magnézium Magnerotból 632 Ft.

2018. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. Utánajárok a dolgoknak. ÉS az baj, ha esetleg egyszerre több félét is szednék? Vagy inkább egyet szedjek végig?
2018. márc. 22. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!