Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még nagyon a terhességem...

Még nagyon a terhességem elején járok, és van egy problémám. Érzékeny vagyok a magnéziumra. Bármilyen készítménytől amiben van magnézium pár tabletta bevétele után szédülök, és ájuldozok. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Bármilyen készítménytől amiben van magnézium pár tabletta bevétele után szédülök, és ájuldozok. Utánanéztem, és minden olyan készítményben amit kimamáknak javasolnak nagy mennyiségben van magnézium, így ezt én nem szedhetem. Hétfőn megyek az orvosomhoz, akkor megbeszélem vele, hogy mi a teendő ilyen estben. De addig is szeretném megkérdezni van-e valaki aki hasonló cipőben jár.
2008. dec. 2. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én nem vagyok ebben a helyzetben de amíg nem beszélsz a dokiddal addig egyél nagyon sok zöldséget gyümölcsöt. AZ BIZTOS JÓT TESZ A BABÁNAK

2008. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy terhesvitamin, a HIPP NATAL, ami pont a magnéziumban elég gyenge, mindössze a napi ajánlott bevitel 3 %-át tartalmazza.


Próbáld ki addig is, míg nem találsz másik megoldást. Az is lehet, hogy nem is lesz szükséged magnéziumra, nem fog keményedni a hasad, nem fog nyílni a méhszáj. Nagyanyáink hol szedtek ilyet, gondolj csak bele, mégis születtek egészséges babák, hisz már rég kihalt volna az emberiség, ha minden a bogyókon múlna. Meg hát vannak magas magnéziumtartalmú élelmiszerek is, pl a banán, és ha jól tudom, az olajos magvak.

2008. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom mindenáron a vitamin szedéshez, én is úgy gondolom, hogy egészséges táplákozás mellett nincs rá szükség. De mindenki azzal rágja a fülem, hogy felelőtlen vagyok, mert ezek a készítmények nem véletlenül lettek kitalálva. Amúgy elég önfejű vagyok, de itt most nem csak rólam van szó, és így könnyen elbizonytalanítanak. Ráadásul első baba, és kicsit túl aggodalmaskodom a dolgot.
2008. dec. 2. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!