Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok! Mit tegyek?

Terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most 6 hetes terhes vagyok. Dokinál még nem voltam, de mindegyik teszt kimutatta. Most vagyok 18 éves. Védekezés mellett estem teherbe. Még ezen kívül van 1 évem vissza a suliból. Még természetesen a szüleimnél lakom.

Nem tudom mit tegyek. Párom nemrég kezdett el csak dolgozni, még nincs is annyi pénz, hogy össze tudnánk költözni. Nekem is csak kevés van, csupán ami a nyári diákmunkából maradt. Ráadásul elég messze is lakunk egymástól.

Gondolkoztam az abortuszon, de úgy érzem, hogy képtelen lennék rá.

Viszont úgy, hogy csak hétvégente látom a páromat szintén nehéz. Beszéltünk már gyerekvállalásról és mindketten azon az állásponton voltunk, hogy csakis akkor, ha már összeköltöztünk és van biztos állása mindkettőnknek. Majd 2-3 év múlva terveztük.

Nem tudom mi lenne ez esetben a jó megoldás. Itthon se akarok senki terhére lenni, főleg nem egy kisbabával.

Ráadásul a sulival se tudom mi még mi legyen.

Esetleg írnátok tapasztalatokat? Ki mit tenne ilyen helyzetben? Tudom, hogy ezt a döntést magamnak kell meghozni, véleményeket viszont kíváncsian várok.



#fiatalon terhesség
2021. jan. 15. 17:54
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
87%
Beszélj erről még most a szüleiddel, pároddal. Nekik van még beleszólásuk, velük laksz, ők tartanak el. S így képesek még plusz egy babát is ellátni? Ha nem, akkor hiába is fájó (én sem lennék rá képes), de akkor inkább az abortusz, mert a semmire vállalni felelőtlenség. Ha pedig támogatnak szüleid, párod, akkor vállaljátok, a sulit be tudod fejezni utána is, ha ők addig tudnak babázni. Dolgozni viszont neked nem sok esélyed lesz, s így albérletbe sem tudtok majd menni, mert pici babával nem szivesen adják ki, és nagyon jó munkahely kellene a párodnak ahoz.
2021. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
71%

Jól gondoltad az elején.

Ráér ez még.

Ne cseszd el az életeteket.

2021. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
33%

Én biztosan és lazán elvetetném, és nem az abortusz nem gyilkosság de mind1 biztos jön valaki aki megpróbálja ezt megcáfolni

Amúgy most úgy őszintén képzeld el hogy miből és hogyan tudnád eltartani a gyereket (egyedül, mivel elég instabilnak tűnik így a kapcsolatod meg amúgy is sztem érdemes úgy átgondolni a gyerekvállást nőként a mai világban hogy egyedül is képes lennél-e eltartani stb) és hogyan tudnál egy jó jövőt biztosítani neki, neked mik az igényeid és megtudnád-e adni neki azt ami kell hogy ne nyomorogjatok stb, ha úgy érzed képes vagy majd a gyerek mellett felépíteni egy jó karriert, egzisztenciát ennyi idősen, majd tovább tanulni ha úgy van, ha neked nem fontos hogy a 20-as éveidet bulizva, szabadon spontán éld meg akkor tarsd meg nyugodtan vagy persze lehet neked ezek nem fontosak akkor is megtarthatod nekem mindegy hogy nyomorogni fog-e a gyereked vagy sem, de igen az biztos hogy én a helyedben gondolkozás nélkül elvetetném

2021. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Párom már tud róla, de ő is az abortusz ellen van. Inkább dolgozna látástól vakulásig, minthogy elvetessem. De nem vagyok hülye, tudom, hogy nem olcsó egy albérlet sem, ráadásul a kicsinek is kellene kiságy, ruhák stb. Szüleimnek nem tudom, hogy mondjam el, nagyon félek. Nem tudom mennyire férne bele a baba az életünkbe. Szerencsére nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, de azért nem egyszerű egy újszülöttel. A sulit meg nem tudom, hogy kéne befejeznem. Már megszűnt a magántanulói jogviszony, és csak egyéni tanterv van. viszont nem szeretnék minden nap bemenni, nem akarok egy újszülöttet magára hagyni, mégiscsak én lennék az anyja.
2021. jan. 15. 18:13
 5/51 A kérdező kommentje:

3-as

Nem vagyok abortusz ellenes, van amikor az a legjobb megoldás. Mégis úgy érzem, hogy legszívesebben megtartanám, csak még nem tudom, hogy oldhatnám meg a dolgokat.

A kapcsolatom szerencsére nem instabil, a párom mindenben támogat. Arról meg nem tehet egyikünk se, hogy dolgoznia kell így nem érünk rá hétközben találkozni.

Továbbtanulni nem szándékoztam érettségi után egyelőre. Előbb elmentem volna én is dolgozni, hogy a párommal össze tudjunk költözni és csak utána továbbtanulás, vagy valami okj, ha még lesz.

2021. jan. 15. 18:18
 6/51 anonim ***** válasza:
14%
Add örökbe
2021. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
19%

3: de az.


Örökbe adás, ha anyagilag nem tudod vállalni.

2021. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
72%

Oke oke persze aranyos és “cuki” hogy a párod abortusz ellenes csak

1: a legtöbb esetben amikor a férfiak kihátrálnak terhesség vagy a baba születése közben/után az van hogy ők akarták a legjobban a gyereket szóval meg mindig előbb úgy gondold át hogy menne egyedül vagy sem

2: könnyen beszel amikor nem az ő teste, nem neki kell kihordani, megszulni és felnevelnie ha otthagy nem neki “kell” otthon maradni x ideig hanem neked !!

3: kicsit latszik ebből hogy még naiv vagy ( kérlek neharagudj meg ezért nem rosszindulatúan mondom) nem kell rögtön elhinni amit egy pasi ígér vagy mond főleg gyerekvállalás terén.

2021. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Ha már megszülöm akkor mindenképpen megtartanám.
2021. jan. 15. 18:21
 10/51 anonim ***** válasza:
65%
És hogy tartod el?
2021. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!