Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek ha fel fáztam...

Mit tegyek ha fel fáztam terhesen?

Figyelt kérdés

Most léptem be a 36. hétbe.

Tegnap reggel óta csíp amikor pisilek, voltam házidokihoz azt mondta igyak sok folyadékot de gyógyszert nem írt.

Éjszaka viszont egyre jobban szúrkált a hasam aljához és a vesém is nagyon görcsölget, oly annyira, hogy nem tudok aludni.

Volt már valaki így?

Valami jó tanács?



2021. jan. 21. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost, hogy rosszabb lett. Biztosan van olyan gyógyszer, készítmény, amit terhesen is lehet használni.
2021. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Ne szedj gyógyszert. Igyál kamillateát, gyömbérteát, sokat.

.

Váltsd naponta többször a bugyidat, csak pamutból készültet viselj,

főleg ne tangát, mert az elöl -hátul bevág és viszi a fenekedtől szertefele a hüvelyedhez a baktériumokat.

.

A legidiótább viselet a tanga, ráadásul az a spárgadarab ötször annyiba kerül, mint egy normális, csinos alsónemű.

2021. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha görcsöl a veséd, azonnal hívd az orvosodat.
2021. jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum!!! Pont a baktériumok tudnak gebaszt okozni a magzatnal is, menj vissza a háziorvoshoz, vigyél vizeletet is. pennicilint szabad szedni, régóta tudott dolog. Én is szedtem mindkét terhesség alatt. Ne hagyd hogy elkuldjon!!!
2021. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Terhesen nem voltam felfázva, viszont máskor igen.

Ami nekem segített: rengeteg, de rengeteg folyadék. Inkább víz vagy citromos víz, ilyesmi, tehát nem cukros löttyök. A lényeg, hogy tudj nagyobb mennyiséget pisilni, hogy távozzanak a baktériumok, mossa a szervezetedet. Plusz még a C-vitamin. Ez nem árthat a babádnak.

Nekem ez olyan húgyúti fertőzést rendbe hozott, hogy nem nagyon tudtam kikelni az ágyból. Nem írt fel már antibiotikumot az orvos, mert annyiszor kellett használnom.

Amíg nem jutsz orvoshoz, azt tanácsolom, hogy igyál rengeteget és napi egy 1000 mg-os C-vitamint vegyél be.


Gyógyulj meg! :)

2021. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Az első pár pisilésnél biztosan nem fogsz javulást észlelni, de pár óra elteltével enyhülnie kell a fájdalmadnak, a csípő érzésnek, ha sokszor tudsz nagyobb mennyiséget pisilni.
2021. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nekem így ahogy 5-os írja még sosem múlt el,csak átmenetileg egy időre enyhültek a tüneteim :( vizeletbol viszont súlyosan látszott.
2021. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ohh! :( Ez is nagyon-nagyon egyéni akkor, hogy kinek, mi segít.

A lényeg, hogy mindenképp forduljon orvoshoz a kérdező.


5-ös voltam :)

2021. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyéni, itt a tőzegáfonya+mannóz szedésre is millió kismama esküdözik, hogy egy nap alatt elmulasztotta a felfázást. A nőgyógyászom is ezt javasolta, de azért felírt egy antibiotikumot (Zinnat 500 mg), hogy ha 1-2 napon belül nem reagál a fertőzés ("felfázás") a mannózos megoldásra, akkor szedjem be a gyógyszert. Hát, én kitoltam, egy hétig szedtem a Mivolis (dm) 2 grammos mannózát napi 3× és a Mivolis tőzegáfonya kapszulát 2× és semmi nem történt. Pedig itt tényleg egy csomóan esküdöznek, hogy segít.
2021. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 18. hét körül kaptam húgyúti fertőzést, arra a nőgyógyászom augmentint írt fel, az biztonsággal használható. (A munkahelyemen a klinikaigazgató nefrológus is rögtön mondta, hogy azt nyugodtan szedhetem, nem árt a babának) Annyiban semmiképp ne hagyd, mert az árthat a babának.
2021. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!