Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem tegnapelőtt születet...

Gyermekem tegnapelőtt született,"tűzfoltos" az arcának egyoldali része,mi a teendő?

Figyelt kérdés

Azt javasolták itt Pesten kezeljük(a párom vidéki,ott is született meg a gyermek.)

Továbbá volt egy kulccsont törése is. Szűk csatorna,nagy baba,hihetetlenül nagy lett a baba.(majdnem 4 kiló)

A csont meggyógyul,azt tudom

Valakinek van tapasztalata a tűzfolt prognózisáról?

Hogy kezelik?

Itt Pesten a SOTE-n láttam hogy kezelik,többek között.

Nagyon elcsúnyítja sajnos,kislányról van szó,érted....


fiatal apuka...


ui: egyik orvos azt mondta ott lent halványodni fog,a másik ma azt hogy megmarad....

Miután kijött a kórházból,azonnal időpontot akarok kérni a SOTE klinikájára.

Mi a véleményed,tapasztalatod,egyéb?


2021. jan. 23. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha kell priviben küldök képet


Fiamnak a törzsén volt egy 5-6cm-es karfiolos


3 hónap alatt eltűnt szinte teljesen a kezelésre


Haemangioma részlegre mentünk a Heim Pálba Bp-re.


( szintén vidékiek vagyunk)

2021. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerkőcnek volt haemangiómája, neki szépen eltűnt kb 2 éves korára. 😊 Kentük, masszíroztuk, ahogyan a doki mondta. Heim Pálban voltunk mi is.
2021. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vidd el orvoshoz, de nyugodj meg 🙂 érződik, hogy nagyon feszült vagy. Nem lesz vele semmi gond.
2021. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak a szemén volt, el is felejtettem már, a kérdés által jutott eszembe. Nyom nélkül eltűnt, pedig nem is kezeltük.
2021. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak a szeme mellett van, 5 éves, picit halványabb, mint születésekor - akkor azt mondták, hogy kb 1 éves korára eltűnik, hát nem.

A lányomnak 7 éve megvan a fején, csak már a hajától nem látszik annyira


Nem tudtam róla, hogy bármit is lehet ellene tenni

2021. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Van akinek nem múlik el. Ha belegondol az ember,fél arca ilyen,ráadásul kislány..

Későbbiekben ha nem múlik óriási mentális problémák is lehetnek,iskolában,bárhol. (Mert az emberek ilyenek. :( )


Amúgy a sote-t azért írtam,mert azt gondoltam "erre gondolt a doktornő" amikor azt mondta páromnak hogy "Pesten jobban kezelik". A google kidobta.

De akkor bizti a Heim Pált ajánlják,a sok magánrendelés meg egyéb mellett.

Olvastam hogy gyógyszerrel,lézerrel(?az milyen?)és akár műtéttel is kezelhetik.


Nekem azt mondták ott lent,hogy 2 éves koráig ha nem múlik el,megmarad.


:(((((((((

De még bent tartják szegényt,mert ugye a szülésnél volt ez a kulccsont törés is,szülésnél vákuum micsodát raktak oda,én fogtam az anyuka egyik lábát,és tartottam a fejét,miközben erőlködött. Két rezidens,egy tapasztalt orvos,és egy szülésznő,kb ez volt a felállás.

Egyébként én mindvégig erősködtem hogy itt szüljön,de ott maradt vidéken.


Én azt vettem észre ha nem noszogatod,magasból tesznek az emberre.


Bár lehet ezt csak én gondolom.

2021. jan. 23. 19:47
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem minden fajtát lehet kezelni, van, ami maradandó.


Gondolom, az orvos elmondta, hogy kezelhető-e.


Főiskolán évfolyam társam volt egy szőke lány, a fél arca tűzfoltos volt. De hidd el, senki egy rossz szót nem mondott rá soha! És úgy is szép volt.

2021. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

NAEVUS FLAMMEUS (TŰZFOLT):

A tűzfoltok a bőr szintjében elhelyezkedő, veleszületett, kisebb-nagyobb felületű piros foltok, a kis erek ártalmatlan tágulatai. Népiesen gólyacsípésnek is nevezzük őket.

Síráskor, erőlködéskor valóban jobban látszanak, nyugalomban alig észrevehetőek. Ha a homlokon, szemhéjakon, szemöldöktájon vagy a tarkó közepén szimmetrikusan helyezkednek el, legtöbbször az első év végéig eltűnnek. Semmilyen teendőt nem igényelnek.


Ha az értágulatok egyoldaliak általában egy életen át megmaradnak, a korral színük mélyül és felszínűkön apró, vörös csomók jelenhetnek meg. Leggyakrabban az arcon és a nyakon fordulnak elő.

Mivel az egyoldali tűzfoltok különböző betegségek részjelensége is lehet, ha ilyen elváltozást észlelünk keressük fel a gyermek háziorvosát.

2021. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Felszívódhat, halványulhat, de sajna egyik sem biztos. A hemangióma szakrendelésen biztos tudnak segíteni! (Off: esztétikai okból ne aggódj miatta. Aki először látja, megnézi a foltot, de utána már nem lesz érdekes, tűzfolttal is lehet belőle nagyon szép lány!)
2021. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező a szules kimenetele, nem biztos, hogy más kórházban máshogy történt volna. Ha elakad, valahogy muszaj világra segíteni. Igaz, lehet máshol császárt javasoltak volna.

Ertem a ketsegbeesesedet, de hidd el a szülök hozzáállásán is sok múlik. Ha ti is azt erősíti tej, hogy ez nem normális, az nem segít.

2021. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!