Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy működik terhesen a táppénz?

Hogy működik terhesen a táppénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem az lenne hogy terhesen hogy működik a táppénz?

Én az új munkahelyemen 3 hónapja dolgozom jelenleg? Időarányosan hogy fogok tudni táppénzre menni van esetleg ennek hasonló "összefüggése" mint a szabadságnak?


Magas vérnyomásos,pulzus számos vagyok, jelenleg 7 hetes a pici, azért kérdezem hogy tudjam 4.hónapban táppénzre fogok tudni menni szülésig ha csak 3 hónapja vagyok itt?


2021. jan. 25. 16:30
 1/5 A kérdező kommentje:
(Fizikai munkát végzek)
2021. jan. 25. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál.
2021. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A megszakítás nélküli jogviszony számít. Lehetsz többet táppénzen, mint 3 hónap kérdés, hogy mielőtt itt kezdtél, mennyit nem dolgoztál. Ha egyik helyről mentél a másikra és nincs 30 nap üres időd, akkor mehetsz többet is mint 3 hónap.

Nem az a lényeg, hogy itt mióta dolgozol, hanem hogy mennyi a megszakítás nélküli munkaviszony. Az hogy itt mióta dolgozol az majd összeg szempontjából lesz fontos. De neked van legalább 30 nap ledolgozott időd uh az eddig ledolgozott időd en megszerzett jövedelem átlagabol fognak számolni.


Mennyi időre jár a táppénz?



Táppénz az igénylő betegsége miatt a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól,

az igazolt keresőképtelenség időtartamára jár,

legfeljebb azonban a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át, ha a keresőképtelenség ideje alatt a táppénzre jogosult személy munkaviszonya fennáll, rendelkezik legalább egy éves folyamatos biztosításban töltött idővel, és nincs táppénzelőzménye sem (egy évre visszamenőlegesen nem kapott táppénzt), akkor maximum egy évig lehet jogosult táppénzre.

2021. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok rosszul mondom, mert attól függ mikor mész táppénzre. Legalább a 4 hónapot ki kell dolgoznod hozza hogy anyagilag jobban jársz. De picit tobb jobb lenne. Ne centit ki. Amikortól beteg vagy, vissza kell számolni 3 hónapot, majd onnan keresik a minimum 30 ledolgozott napot, ami már ki is van fizetve és le van zárva.
2021. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!