Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülnél gyereket csak a hitel...

Szülnél gyereket csak a hitel miatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremmel a minap összevesztünk. Mindketten nők vagyunk, ő 22, én 24 éves. Arról beszélgettünk, hogy nehéz a megélhetés, nehéz saját lakást szerezni stb. Ekkor mondta, hogy ő idén össze fog házasodni a pasijával (1 éve vannak együtt) és minél előbb szeretnének 3 gyereket, mert máskülönben sosem lesz saját háza és hogy ez az egyetlen jó döntés, ő nem fog évekig gürizni, a babaváró (vagy csok? Nem is tudom mi a neve) hitelből mindent meg tudnak szerezni. Szerintem ez hatalmas baromság. Se neki, se a barátjának nincs semmilyen képesítése (se egyetem, se szakma), alkalmi munkáik vannak néha és ennyi. Szerinte ez nagyon jó lehetőség és hálás ezért a kormánynak. Szerintem meg elba....a az életét ezzel. Meg sem próbál valamicske karriert építeni, kis félretett pénzt esetleg vagy tovább tanulni, miért kell egyből hitelhez folyamodni? Ráadásul friss kapcsolatban. Ő nagyon megsértődött emiatt, haza is ment egyből, nem tárgyalunk azóta. Kinek van igaza?
2021. jan. 30. 22:52
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Meg mondta, hogy amúgy is akart volna gyereket előbb utóbb, így ez most kapóra jön. De az én véleményem szerint ennek nagyon nem most van itt az ideje, sem ő sem a 23 éves pasija egyáltalán semmit nem csinált még az életben, a semmire meg a hitelre akar szülni.
2021. jan. 30. 22:53
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Annyira sok mindent írhatnék de egyszerűen már mehhh

Amúgy legközelebb röhögve vilàgositsad fel hogy 40 millióból (10 millió babavaro+30 3 gyerek után ) SEMMI PÉNZ 3 gyerekhez max arra jó hogy feltudjanak venni másik 40 milliot egy kertes házhoz de felnevelni NORMALIS SZINTEN stb arra ez a penz semmi. Többit nem kommentálom mert felidegesít csak.

2021. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ezeket mondtam én is, de szerinte ez egy csodás lehetőség a fiatal pároknak akik nem tudnak máshogyan saját lakást/házat szeretni. Mondtam, hogy hát tanulni meg dolgozni kellene.... 😀
2021. jan. 30. 23:01
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Neharagudj de ezen csak nevetek meg sírok😂😒☹️
2021. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
Szegények, nagyon butus és igénytelen proli tesód van :(
2021. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
23%
én testem én döntöm el mi kényelmes...nem a hitel!
2021. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Hát, az is lehetne éppen érv, hogy 3 gyerek után már gyerekenként 33.000 ft adót és járulékot lehetne megtakarítani, persze csak akkor, ha van akkora jövedelmük. Ha nem fektetnek egy kis időt a karrierjükbe, akkor ezzel jókora összegtől eshetnek el. Ha már ennyire pénzorientáltan gondolkodnak.
2021. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi munkára amúgy sem kapnak semmit. Kiröhögik őket ha ezzel állnak neki ügyet intézni :D
2021. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kerdezo. Remelem en is bogy nem kapnak, de alkalmi munkara szerintem sem fognak adni.
2021. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

Sok sikert :D

Jómódú rokonom is csak úgy tudta igénybe venni a meglévó 3 gyerekre, hogy az összes pénzük ráment, hitelt ezen felül is venniük kellett fel és ismerőstől is kellett kölcsön... Pedig mégcsak nem is egy kacsalábon forgó kastélyt vettek


Nekünk csak 2 gyerek van, nem is lesz több, régen kinőttük a házat, de én semmiképpen nem akarok hitelt felvenni, mert itt van előttem a példa, hogy a világon nem lehet kilábalni belőle

2021. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!