Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyereket vállalt vagy...

Aki gyereket vállalt vagy hitelt vett fel úgy, hogy nincs jó anyagi helyzetben, miért tette?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozom ezzel a problémával életem során, hogy az emberek azzal jönnek, hogy jaj neki 3 gyereket KELL eltartania, mintha azokat muszáj lenne megszülni, miközben rossz munkahelye van, alacsony fizetéssel.

Megkockáztatom, hogy az emberek nagy része, akinek gyereke születik, ilyen körülmények közé vállal, majd egész életében arra veri a mellét, hogy ő milyen szegény, mêgis hogy neveli a gyerekeket, mintha nem ő szabad akaratából vállalt volna gyereket.

Személy szerint 5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, de egyelőre közel sem keresek annyit, hogy biztonsággal hitelt vegyek fel vagy gyermeket vállaljak, albérletben lakok, azon kívül semmit nem fizetek havonta.


Más miért veszi fel a hitelt, meg vállal gyereket a semmire, majd adja elő, hogy ő mekkora hős, és neki milyen nehéz, mikor ezek egy ember saját döntései?



2020. márc. 3. 14:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%

Saját eset.. 1 bér (apáé, átlagos) én gyesen 3 gyerekkel plusz lakáshitel.

Kicsi 3 lett, vissza mentem dolgozni! Évről évre emelkedett a bérem. Bizony pár év KŐKEMÉNY volt!

Hősök voltunk a párommal, de túléltük..

Most simán megy minden már.. És tudod mit?!

Mire én kifizetem a házam és boldog nagyi leszek, (saját döntés) te lehet hogy a fejed vakarod, mert nem tudod hogy mire is vártál évekig 😃

Csókollak 😉

2020. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%

A szokásos provokáló nyálverés.

Figyi: ha nem akarsz gyereket az a te dolgod, mint ahogy az is magánügy, hogy ki mire veri el a pénzét.

2020. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel ki mire veri el a pénzét.

Viszont az rám is kihatással van, hogy ezek az emberek rá vannak kényszerülve arra, hogy rossz munkahelyen dolgozzanak, kevés pénzért, mivel nincs lehetőségük váltani a rengeteg kötelezettség miatt.

Ez mindenkire kihatással van, mert amég aprópénzért, bejelentés nélkül is elvállalnak x munkát olyanok, akik rá vannak emiatt kényszerülve, azt eredményezi, hogy annak is rosszab lehetőségei lesznek, aki nem lenne rákényszerülve.


Provokatív kérdés igen. de jogos.

2020. márc. 3. 15:24
 4/38 A kérdező kommentje:

Komolyan ettől érzi magát hősnek valaki, hogy saját magát belerakja szabad akaratból egy nehéz helyzetbe?


Miért az az egyetlen alternatíva, hogy vakarom a fejem és nem csinálok semmit életem végéig?

Olyan mondjuk nincs, hogy 5-6 év munka alatt viszonylagos anyagi biztonságot próbálok teremteni (ezt csinálom) és utána vállalok gyereket, még mindig fiatalon?


Nem, ez a kettő van, hogy vagy mártírkodok, vagy sose lesz gyerekem. Érdekes.

2020. márc. 3. 15:26
 5/38 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de iszonyat primitív szöveg hogy semmi közöm hozzá. Ez a jelenség az egész ország társadalmára, egészségügyére, gazdaságára hatással van.

Mindannyiunkra hatással van, minden nap, az, hogy sokan ilyen döntést hoznak.

2020. márc. 3. 15:31
 6/38 anonim ***** válasza:
52%
Munkaügyi troll kategóriat tévesztett.
2020. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
55%
Ok. Most, hogy megmutattad a proli énedet és kitomboltad magad, menj és igyál egy kávét! :D
2020. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom, és sosem tettem fel még ilyen jellegű kérdést.

Sajnálom, hogyha nem értitek, hogy ez mindenkire, és a gazdaságunkra is negatív hatással van.

Egyelőre egyetlen ember válaszolt a kérdésre, az első válaszoló.

Az ő érve, hogy inkább vállal nehézkesen gyereket, mint sokáig várjon, talán kifusson az időből.

Ezzel nem értek egyet, de el tudom fogadni.


Ha szerintetek ez trollkodás, sajnálom. Szerintem meg nem értitek, hogy ez nem személyes problémám, ez mindenkit érint, titeket is. Sokmindent befolyásol.

2020. márc. 3. 15:44
 9/38 A kérdező kommentje:

Sokatmondó, hogy ennyire egyértelmű mindenki számára itt, hogy nem szükséges az anyagi feltétel megteremtése a gyermekvállaláshoz.


Végülis a prolizásommal, oltogatásommal, trollozásommal is válaszoltok a kérdésre, csak nehezebben olvasható.

2020. márc. 3. 15:46
 10/38 anonim ***** válasza:
73%

Nekem tudod mi a furcsa?

Hogy milyen érzelmeket vált ki belőled más ember élete vagy döntése.

2020. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!