Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a pocak már "le van szállva...

Ez a pocak már "le van szállva"? Fájhat emiatt odalent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja eléggé fáj odalent, a hüvelybejárat környékén a csontom. Csak akkor, ha sétálok vagy mozgok, csak úgy magától nem. Nem nyilall, tompán fájdogál. Emiatt úgy közlekedek, mint egy pingvin :D Még csak 34+1 vagyok.


[link]

[link]



2021. febr. 3. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem és de pici a hasad!
2021. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez még nincs leszállva..

A fájdalom amit érzel, normálisnak mondható, nyúlnak a szalagok, nehéz a méh, ilyenkor már "csak" hízni fog szinte a baba, a tested felkészül a szülésre. Nekem is ilyen fájdalom volt az utolsó hónapomban végig, néha voltak jobb napok, néha borzasztóak. Azt mondták nekem, nem szabad törökülésben ülni.. nem tudom miért :D

Azt észre fogod venni ha leszáll a hasad, a köldököd felett nem lesz már ilyen íves, hanem a köldök alatt lesz a méh teteje szinte. Amit te magad is ki tudsz tapintani hanyatt fekvésben, alig kell szinte megnyomni a pocak tetejét, érezni fogod hol van.

2021. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ki tudom tapintani, hogy hol van a baba :) A háta rendszeresen jobb oldalon van és nagyon magasan. Én csak amiatt aggódok, nehogy ez a fájdalom a méhszáj rövidülését vagy nyílását jelezze.

És igen, pici a hasam és striám sincs. Csak ott repedt ki a bőröm, ahol korábbi műtéti hegem van (elég hosszan), máshol szerencsére sehol. De a kislányom is nagyon pici, 3300g-ra saccolják a 40. hétre.

2021. febr. 3. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem is pici a hasad, szerintem tök csinos, formás, ekkorának kell lennie 34 hetesen :)
2021. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs. Az én hasamhoz képest tényleg kicsi a hasad. Igaz, nekem majdnem 4 kilóval született a fiam. Az első terhességnél nekem sem volt egy darab stírám sem, bezzeg szülés után... De még az sem volt olyan durva, mint most a második terhességnél. A szemérem csont fájása teljesen normális.
2021. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) persze, meg még kijöhetnek bőven, ha minden igaz, akkor még van 6 hetem. Megnyugtattatok a fájdalommal kapcsolatban
2021. febr. 3. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
4 szerintem sem pici, en ekkoraval szültem. Ez a pocak teljesen tokeletes méretű. Kérdező. Szerintem ez még nincs leszállva.
2021. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A méret elég egyéni :) A "leszállásra" pedig azért gondoltam, mert olvastam, hogy akkor fáj jobban, amikor a baba feje már behelyezkedik a medencébe.
2021. febr. 3. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen de akkor úgy fogsz kinézni már, mintha “lógna” a pocakod. Közvetlen a melled alól meg eltűnik
2021. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen ahogy az utolsó írja, olyankor már be fér a tenyered a melled közzé.

De ez még nincs leszallva.

Kitartást! :)

2021. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!