Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha te egy lengyel nő lennél,és...

Ha te egy lengyel nő lennél,és egy olyan magzattal lennél terhes,aki elél akár 50 évig,de magatehetetlen,0-24 órás ápolásra szorul,mit tennél?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Külföldön elvetetném, amennyiben megoldható.

Érthetetlen számomra, hogy a lengyelek miért hozták ezt a döntést. Senkinek sem jó, se a magzatnak, se az anyának, se az államnak.

2021. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha úgy teszem fel a kérdést,hogy a külföldön elvetetés nem opció? Korona miatt most se.Gondolom a nők feje felett hozták meg ezt a döntést...
2021. febr. 4. 12:43
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem visszakerülnek abba az időbe, amikor a nők kötőtűvel, ruhafogassal próbálták meg elintézni otthon maguknak az abortuszt + nagy biznisz lesz az illegális abortusztabletta, amit előbb-utóbb elkezdenek hamisítani, és mindenféle pancaolt szereket árulni tabletta címen. Nagyon sok értelmetlen halálhoz fog vezetni ez a döntés és még több árva gyerekhez.

Ha én lennék ebben a helyzetben, én a kórházban hagynám a gyereket, lemondanék róla. Nem én akartam hanem az állam, hát akkor az állam nevelje is fel!

2021. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kérdés,hogy lehet ezt lelkileg feldolgozni?

Vagy hogy ítél meg a környezet,hogy vki 9 hónapig járkál nagy hassal majd kórházban hagyja.

2021. febr. 4. 13:02
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jóérzésű ember nagyon nehezen dolgozza fel. Ebben az esetben nincs jó választás: ha lemond a babájáról, élheti tovább az életét, de ott a bűntudat, hogy magára hagyta a gyerekét, ha megtartja és ápolja, a kényszer miatt egy idő után belerokkan. (ezekből lesznek az "Anya megölte gyermekét majd magával is végzett" szalagcímek)

Egy alapjáraton fejletlen országról beszélünk. Fogalmam sincs, hogy milyen a szociális hálójuk, de a 21. században egy olyan törvényt hozni, hogy az állam dönt az egyén teste felett: nonszensz.

Hogy mit szól a környezet az örökbeadáshoz? Biztos elítéli, de könyörgöm a károgók közül lenne egyetlen egy olyan ember is, aki azt mondaná anyukának, hogy átveszi a gyermek gondozását akár csak pár órára is? Nem hiszem. Könnyebb az utcán pletykálni, mint önzetlenül segíteni.

2021. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Elmennek másik országba, és fizetnek azért hogy szakitsak meg. (ha erre nincs a saját országomban mód, meg akkor sem ha beteg a magzat) sajnos gondolni kell magamra, a férjemre, és ha van még gyerek akkor rais.
2021. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Külföldön abortusz. Megoldanám, nem számít hogy covid van.
2021. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha semmiképp sme megoldható az abortusz, szülés után azonnal lemondanék róla és rohadtul nem érdekelne a környezetem véleménye.
2021. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Megoldanám az abortuszt mindenáron.

És nem magam, hanem pontosan a gyerek miatt. Számomra nem megoldás otthagyni a kórházban magatehetetlenül. Hiába odaadó segítőhöz kerül, az nem olyan, mintha az anyja nevelné, vigyázna rá. Annál nagyobb bűntudatot nem tudok elképzelni, hogy tudom van egy beteg gyerekem, és nem tudom hol van, hogy bánnak vele.


Ha egy baba olyan beteg, hogy magatehetetlen, szellemileg is és testileg is egy szobanövény szintjén van, akkor annak a babának jobb, ha nem születik meg.

Megtalálnám a módját, hogy elvetessem.

2021. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Lemondanék róla. Szomorú döntés ez, de nem lehet nagyon mit tenni.

Sajnos valószínűleg intézetben nőne fel a gyerek, a teljesen magatehetetlen babákért nem szoktak kapkodni az örökbefogadók.

2021. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!