Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas kockázat Edwards-szindro...

Magas kockázat Edwards-szindromára. Mégis egészséges lett a baba?

Figyelt kérdés
Volt már valaki akinek magas volt a kockázata Edwards-szindrómára? És hasbaszúrás vizsgálat után kiderült hogy még sem az a baba? Nekem 13 hetesen 1:60 az esélyem várom az időpontota chorionboholy biopsziára:(

2021. febr. 11. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerosnel ugyanez volt. Kiderult hogy makk egeszseges a hasbaszuras utan :) IR problemaja van alapbol az anyukanak allitolag ezert mertek el.
2021. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy arányszám nem jelent se beteg, se egészséges babát. Lehet Ő az 1, de ugyanolyan eséllyel az 59-ből az egyik...

Én ezért sem csináltattam soha kombinált tesztet, a DNS-alapúban hiszek (Prena, stb.).

Egyébként ha az UH rendben van, akkor nagy eséllyel a baba is. Az Edwards-nak több UH jele is van.

2021. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen sokkal nagyobb arra az esély, hogy egészséges, több ilyet is ismerek.
2021. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1:60-hoz azt jelenti, hogy több, mint 98% esélye van, hogy nem edwards szindrómas. De biztosan a mintavetel után derül ki.
2021. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos azért 1:60-hoz az esély, mert 12. Heti UH-n kisebb a babám mérete mint 13hét 1 nap, de szerintem ezt elszámolta a doktornő (nem rendszeres menstruáció, peteérés) mert még 12 hetes 4 napos lehettem kb., de hiába mondtam a dokit nem érdekelte,ezért megyek hétfőn másik dokihoz egy UH-ra aztán ha kell megcsinàlja a lepény szúrást. Illetve keveset mozgott a babám az Uh során... nyaki redő rendben van 1,4 mm. Anyai biomaker kombinàlt teszt tért még el 0,04 %-al.Ezért dokim egyből javasolta a szúrást és az eredmény után a missed ab-ot. Egykicsit durva volt szerintem ráadásul úgy hogy az elöző babámmal 1,5 éve ő csinált missed abot 21 hetesen mert összetett szivfejlődési rendellenessége volt amire a genetikusok is azt mondták nem kromoszóma, nem genezikai eredetű hanem rossz találkozás. Erre a mádik baba meg kromoszóma rendellenes lehet... A férjemmel már összeomlottunk nincs gyerekünk és ha így folytatódik sajnos nem is lesz :(((
2021. febr. 12. 08:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben mennék prena, vagy nifty tesztre, az biztosat mutat és nincs kockázata, csak drága. Összeomlani szerintem nem kell. Majd ha baj van akkor. Még az 1:60 is azt jelenti, hogy 60-bol 1 baba beteg, nincs sok esélye, hogy beteg legyen.
2021. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én nagyon szurkolok nektek!! 🤞🏻💗 az 1:60 még nem feltétlenül jelent gondot.
2021. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősi körben többeknek jött ki rossz eredmény, bár pontosabban nem tudom, mennyire és milyen tesztnél, de ennek ellenére egészséges babájuk született. Előfordul sokszor, hogy téves az eredmény. Meg az a másik, hogy ez nem is annyira nagy szám, nem is annyira nagy az esélye, hogy tényleg beteg lesz.
2021. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ird majd meg az eredmenyt, drukkolok!
2021. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok pozitív energiát, gondolatot. Ma lett volna az amniocentézis de sajnos a magzatom már nem élt. Holnap megyek a korházba a második babámat veszítem el, egymás után ,úgy hogy nincs egy gyermekünk se 😑😑
2021. márc. 1. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!