Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívhang után jelentsem a...

Szívhang után jelentsem a munkáltatóm felé, hogy kismama vagyok?

Figyelt kérdés
Mikor kell jelentenem a munkáltatómnak, hogy terhes vagyok? Eddig kimaradt menzesz és 3pozitív teszt igazolja, hogy babám lesz. Mikor szokás? Vagy felkészítsem már most?
2021. febr. 19. 08:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Bölcsődében dolgozom, mint kisgyermeknevelő. Azért mindennap talàlkozom betegséggel, ès 12kisgyermek mellett nagy pocakkal nem hiszem, hogy jó móka lenne. :)

Viszont ha kiesnék, akkor a társamnak kellene egyedül vinnie a csoportot, amíg nincs jelentkező a helyemre.

Ha 12.hétig bírom, ès az orvos is úgy látja, ès a főnököm is talál valakit a helyemre, akkor addig maradok. :)

Remèlem így érthető a kérdésem :)

De amíg az orvos sem látott és àllapított meg szívhangot, addig nem szeretnèk szólni senkinek bent. :)

2021. febr. 19. 09:15
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

De honnan tudod előre, hogy 12 hetesen veszélyeztetett leszel?

Vagy csak nincs kedved dolgozni? Én totál megertem 25-30+ hetesen ha valaki nem dolgozik, de 12-20. hét között mégis miért ne birnal?

2021. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Mit nem értesz 12-es? Bírna dolgozni, de nem szeretné veszélyeztetni a terhességét azzal, hogy mindenféle vírus- és baktériumhordozó gyerekek között van, takony időben.
2021. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Képzeld, 12-es én is elmentem tp-re 6. héten, mert ápolóként nem vagyok hajlandó veszélyeztetni a gyerekem és a saját egészségemet, csak mert magadfajta korlátolt, magukat hősnek képzelő, irodai munkás szájkaratésok lenéznek emiatt. Nyugodtan menj a munkahelyedről egyenesen a szülőszobára, az se érdekel, de nincs közöd ahhoz, hogy ki miért mikor megy táppénzre és jogod sincs beleszólni.
2021. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Én sehol nem írtam azt, hogy veszélyeztetettnek gondolom magamat 12hetesen.

A 12hetet azért írtam, mert van annyi emberség bennem, hogy nem hagyom cserben egyből a kolléganőmet egy csoportnyi gyerekkel.

Illetve most már nem csak magamért fogok felelni, hanem a gyerekemért.

Sajnos a szülőknek muszáj dolgozniuk, ès behozzák sokszor náthásan a gyerekeket. Minden időszakban van valami: hànyás,hasmenés,láz...stbstb...

2évesekkel vagyok, ezeknek a gyerekeknek kell még a test közelsèg, nehéz lesz ígyis kivédenem a fenn álló köhögést,orrfolyást.

Arról nem is beszèlve, hogy pelenkásak a gyerekek, szèklet esetèn mindenkèpp a pelenkázóra fel kell emeljem.


Nem vagyok munka kerülő, higgyétek el, 8éve dolgozom 20éves korom óta, azt hiszem megérdemlem, ha előbb akarok táppénzre menni ebben a munkakörben.

Nyilván nem mennèk, ha nem találkoznék ennyi gyerekkel és felnőttel, plussz a kollégákkal.


Köszönöm a választ a normális válaszadóknak! :)

2021. febr. 19. 13:23
 16/20 anonim ***** válasza:
25%

"Én sehol nem írtam azt, hogy veszélyeztetettnek gondolom magamat 12hetesen."


De írtad, hogy nem dolgoznál. 12 hetesen az nem dolgozik aki veszélyeztetnek minősül.

Ha fertőzés veszély illetve nehéz súly emelés miatt indokolt akkor át kell rakni a munkáltatónak olyan munkakörbe amit el tudsz végezni. Ha nincs ilyen akkor 100% alapberen lehetsz otthon.


A tappenz nem erre van hanem ha veszélyeztetett terhes vagy. Mindegy mi a munkaköröd, ez nem attól függ.


De anyagilag sem értem mire jó a tappenz amikor kaphatna 100% fizetést is.

2021. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Szia en pozitiv teszt utan kb egy hettel jelentettem a fonokomnek.

Tegyuk hozza hogy egy nagyon megerto rendes mulkaltatom van :)

2021. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Ja es nem dolgozom mar.

14 hetes vagyok

Terhessegem elejetol nem dolgozom.

Eleg rosszul voltam es a fonokom inkabb azt tanacsolta menjek el tappenzre, mert az se megoldas h hanyok rosszul vagyok es kinlodok dolgozni.

Azota vissza mehettem volna viszont megbeszeltuk fonokommel, hogy nem megyek mert surun vannak vizsgalataim stb.

Szval o egy tenyleg megerto figura jaaa es ferfi :):)

2021. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#16

Nem értem miért kell ide irogatnod, és azt sulykolnod, hogy ha nem vagyok veszèlyeztetett igen is dolgozzak. Nem tud más munkakörbe áthelyezni a munkáltatóm.

A frusztráltságodat meg valahol máshol töltsd ki, mert már kezdesz idegesítő lenni.


További szép napot Neked! 😊

2021. febr. 19. 17:54
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

A 16-os arra próbált rávilágítani, hogy jogilag nincs lehetőséged arra hogy megválaszd mikortól nem dolgozol. A "táppénz" az keresőképtelenséget jelent. Önmagában az, hogy terhes vagy, vagy félsz a kisgyerekektől nem jelenti azt, hogy nem vagy képes ellátni a munkádat, magyarul HIVATALOSAN nem írhat ki az orvos táppénzre.

Ez azt jelenti, hogyha táppénzre mész akkor is az fog szerepelni a papírodon, hogy veszélyeztetett terhes vagy, ha igazából nem vagy az, mivel csak így tudnak kiírni táppénzre.

2021. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!