Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok ultrahang tényleg káros...

A sok ultrahang tényleg káros lehet?

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalt végig böngésztem most a neten, külföldit és magyart egyaránt, és nagyon megoszlanak a vélemények. Illetve, azt tudom levonni az összes információból, hogy jelenleg nincs bebizonyítva, hogy káros hatással lenne a magzatra az ultrahang, és a fordítottja sem. És, hogy a legkevesebb ultrahang vizsgálatra kell törekedni a terhesség alatt.

Olvastatok valamit erről a témáról, esetleg valaki jártas ebben? Mit gondoltok erről?

Azért kezdtem bele, mert most számoltam össze, és összesen 7 uh-n voltam eddig, 16 hetes vagyok. Voltam ugye 5 hetesen megállapításkor, 8 és 12 hetesen, közben elmentem ügyeletre 3szor is, mert a rákszűrés után barnáztam egy picit és megijedtem és egyszer voltam 4D-n. Azért nem kevés.

Ráadásul az utolsón, a 4D-n, nagyon melegnek éreztem a "tappancsot", amit meg is jegyeztem a szonográfusnak, de azt mondta, hogy normalis. Most olvastam, hogy nem kellene túlmelegednie. Szerintetek is normális? Mert az orvosi uh vizsgálatokon semmi meleget nem éreztem. És a készülékek szerintem hasonlóak, csak a 4D-hez gondolom van plusz program.

Azért kérdezem, mert ugye a kötelező uh vizsgálatok ritkán vannak és ilyen korán az ember még nem érzi, hogy mozog-e a baba, és szeretné látni. Most a sok olvasmány után picit elgondolkoztam.

Vagy, ha már 4D-re akar valaki elmenni, akkor válasszon orvosi rendelőt? Csak ugye az drágább.


2010. aug. 17. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Jó a kérdésed, erre én is kíváncsi lennék!

A 13. hétig 5ször voltam ultrahangon. Annyira aggódtam, hogy mindig látnom kellett...

A barátnőm veszélyeztetett volt, rengetegszer járt uh-ra, főleg a terhessége elején. Makk egészségesek az ikrei :-)

2010. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ez nem kevés valóban. a túlmelegedésnek nincs jelentősége attól nem lesz baja a babának attól inkább hogy eddig 7 uh-n voltál.

Én most vagyok 18 hetes és a harmadikra megyek holnap.

Ezentúl kissé hanyagoljátok a sok uh legyen meg a kötelező (ugye két hét mulva) majd a végefelé lesz még egy esetleg még egy 4D is belefér. De nem kell aggódj ettől men lesz baj.

2010. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy többször éreztem ugyanezt, hogy melegszik a pocim ultrahangnál.
2010. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ui: ez az" ugy félek mig nem érzem" ez hülyeség. Ha minden nap elmész akkor is benne van hogy minumum 23 órán át nem látod a babát bent. Azalatt bőven megtörténhet az amit nem szeretnél. Meg kell nyugodni ha egészséges ugysem lesz semmi baja.
2010. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ebben teljesen igazad van, nem tudod egész nap ultrahanggal nézni, persze:) Inkább kicsit önbecsapás és egy ideig megnyugszik az ember:)

De pont ezért kezdtem el "tanulmányozni" a témát, egyrészt aggaszt ez a 7 alkalom, másrészt így a sok olvasmány után már csak a kötelezőkre megyek el, vagy vészhelyzetben és egyszer majd a harmadik trimeszterben valamikor jó lenne egy 4D. Remélem, ennyi belefér.

2010. aug. 17. 13:42
 6/12 A kérdező kommentje:

És egy érdekesség:)

Kaliforniában ezentúl csak szakemberek vehetnek ultranhang készüléket, miután Tom Cruise vett egyet, hogy minden nap figyelhessék feleségének terhességét. Ez elég nagy túlzás:) Azért lett betiltva, mert ha nem szakember végzi a vizsgálatot, akkor kárt is tehet a magzatban.

2010. aug. 17. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Az ultrahang vizsgálat teljesen ártalmatlan a babára és a mamára nézve egyaránt, hiszen semmilyen káros anyagot nem bocsát ki. Pl. a röntgen vagy a CT esetében jelentős sugárterhelésnek van kitéve a páciens (és a vizsgálatot végző személyezet is).
2010. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Párom orvos, így én minden nap nézegethetném a magánrendelőben a kisfiunkat, de szigorúan megtiltotta ő is, és a szonográfus sem csinálná meg, mert igenis nem tesz jót, ha nagyon sok uh vizsgálatot végeznek. Másrészt a Baba sem szereti, egy egy vizsgálat felér egy kisebb pofozással.

Szóval ha nincs rá nyomós ok, akkor a szülő saját kedvtelésből inkább hanyagolja az ultrahangot.

2010. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek azokkal,akik szerint nem jó. A legtöbb baba nem is szereti, ha uh-zzák.. Az enyém mindig igyekezett arrébb húzódni a hatósugár elől. Az én orvosom kifejezetten megtiltotta, hogy fölöslegesen, csupán a saját "kedvtelésemből" uh-ra járjak. Egyébként konkrét bizonyíték nincs arra,hogy árt-e, hiszen élő magzatokkal senki sem fog kísérletezni... Attól, hogy te még nem érzed, ő jól érzi odabent magát, attól, hogy állandóan uh-ra jársz, nem lesz egészségesebb és te se leszel sokkal nyugodtabb,mert ugye mi van akkor,mikor épp nem látod... Gondolkodj pozitívan, a babád jól van, próbáld meg te is élvezni a babavárást!
2010. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 23 hetes vagyok és eddig 5* voltam UH-on. Ennek legfőbb oka egy 12dik heti orvos váltás. Mikor ezt meghallotta a 20 éve svájcban praktizáló orvos barátnőm, majdnem leharapta a fejemet. Náluk max. 3 UH-t végeznek a terhességek alatt. Szerintük nagyon káros. Különben az ottani orvosi ellátás fényévekre van az itthonitól. Ő is és sok másik svájci orvos is elismeri a magyar orvosok szaktudását, de igen elevultnak tartják az itthoni terehes protokolt. Az UH-n kívül is nagyon sok eltérés van az ottani és itteni terhes gondozás között. Az én saját orvosom (akiben a végletekig megbízok), azt mondta, hogy nem ártalmas az UH. Így legyünk okosak.
2010. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!