Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang tényleg káros a...

Az ultrahang tényleg káros a magzatra? Nekem kb 2-3 hetente nézik, ebből nem lehet baj?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed? Akkor nem használnák. Egyébként nekünk nem lett bajunk. 3,5 hós a babám.
2009. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ultrahangnak nincs igazolt magzatkárosító hatása. Valami kellemetlen hanghatás ami eljut belőle a babához. Általában havi egy vizsgálatot szoktak végezni, ennél többet csak abban az esetben ha van valami orvosi indoka.
2009. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges 2-3 hetente ultrahangozni a gyereket. Még akkor is, ha tényleg nem árt, egyszerüen felesleges. Én amúgy Skandináviában élek, és itt összesen az egész terhesség alatt egyetlen egy ultrahangot végeznek (ha nincs rá különleges ok, hogy miért végezzenek többet) abból a megfontolásból többek között, hogy felesleges a gyereket olyan dolgokkal terhelni, amire nincs szükség. Még akkor is ha a tudomány mai állása szerint nincs bizonyítva, hogy káros hatása lenne. A rendszeres ultrahangozás feleslegességét bizonyítja, hogy itt se nagyobb a vetélés/csecsemöhalandóság ill károsodás, mint Magyarországon. Annak ellenére, hogy nem vizslatják az embert egyfolytában.
2009. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem sugárzás, hanem egyfajta hanghullám, aminek a visszaverődése alapján jön létre az ultrahangos kép, tehát ettől nem lesz baja a magzatnak.
2009. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj semmi baja nem lessz a babának !!
2009. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!