Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt Aki a második gyermek...

Volt Aki a második gyermek tervezésekor félt a terhességtől, szüléstől? Mármint, hogy minden rendben legyen?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy van már egy gyermeked Akire vigyáznod kell, fel kell nevelned, és ezért féltél a terhességtől, szüléstől, hogy Veled minden rendben legyen és persze a babával is.
2010. aug. 17. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon megilyedtem,hogy hogy lessz ez után ,mert 20 honap van köztük.féltem,nem fogja-e "megsinyleni"az első a tesó érkezését.Meg féltem a szüléstől is .De minden jol alakult:-)))
2010. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten mindenki fél ettől. Nekem komplikált szülésem volt, a babám kiszáradt, besárgult, szóval rémálom volt az első pár hét. Ráadásul nagyon nehezen jöttem rendbe én is. A terhesség sem volt leányálom: vizesedtem, görcsöltem, fájt mindenem.

De optimisták vagyunk: a második ennél már csak könnyebb lehet! :-)

2010. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én félek. Első terhességemet át kellett feküdnöm és most a közel 2 éves gyermekem mellett, igen, félek, hogy mi lesz a terhesség alatt, hogy fogom -e bírni, hogy minden rendben legyen,....

10 hetes kismama

2010. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A terhességtől nem féltem, jóformán csak a már meglévő gyerekemre koncentráltam, minden időt ki akartam használni, amit még kettesben tölthettem el. A szüléstől már jobban féltem, mondhatom rettegtem. Már azért is zokogógörcsöket kaptam, hogy otthon kellett hagynom a kislányomat, de magától a szüléstől is rettegtem. Egész szülés alatt azon panaszkodtam, hogy még mindig nem fáj eléggé, mert sokkal rosszabbra emlékeztem. Aztán egyik pillanatról a másikra kipottyan a kisfiam. Nagyon meglepődtünk és meghatódtunk a férjemmel, ahogy elnéztük a kicsi vörös hajú, lila testű, nyávogó csomagocskát. Egészen odáig fel sem fogtuk, hogy lett egy másik jövevény is az életünkben. Imádom mind a kettejüket, nem tudom megkülönböztetni a szeretetemet feléjük, most várom a harmadik babámat...
2010. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsót kérdezném: első babádat hüvelyi úton szülted? Hány óráig vajúdtál?

Én elég sokat vajúdtam, nehezen tágultam.

2010. aug. 17. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az első babámat másfél nap alatt szültem meg. Nagyon nehezen tágultam. Igazság szerint, tudatlan voltam. Küzdöttem a fájások ellen, ahelyett, hogy hagytam volna, hogy hagy végezzék a dolgukat. Másodiknál éjfélkor ébredtem az első fájásra, de reggel 8-kor is még csak 8, 15 percenként jöttek rendszertelenül. Nem is voltak sűrűbbek szülésig, sem intenzívebbek. Minden fájásnál leguggoltam, teljesen elengedtem magam lent, így délelőtt fél tizenegyre meg is lett a kisfiam. Sokkal szebb szülés volt, komolyan rá két órára már rohangáltam a csecsemős osztály és a kórterem között.
2010. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!