Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti elhizas...

Terhesség alatti elhizas hogyan elozheto meg? Miket együnk?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hizni muszaj valamennyit, hiszen a babanak,magzatviznek stb, sulya van. Maximum azok nem hiznak, akik egesz terhesseg alatt rosszul vannak.

Egyebkent ehezni es kemeny dietaba kezdeni nem most kell, egyel egeszsegesen, sok zoldseg, lassan felszivodo szenhidratok, stb.

2021. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt amit nem terhesen is kene. Sok fehérje mérsékelt zsír és ch. Hozzáadott cukor kerülése.
2021. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
160ch diéta alapjait betartva én egy grammot nem híztam a gyereken kívül és a cukorterhelésem is tökéletes lett.
2021. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Amiket leírtak, plusz testmozgás.
2021. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk megkívánok a terhessegem alatt egy rantott sajtot salataval akkor azt nyugodt szívvel ehetem?
2021. febr. 23. 17:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az első trimeszterben semmivel sem szabad megnövelni a kcalt, a 2.ban napi max 50-100 kcal többlet lehet, a 3.ban pedig 100-150 kcal. Kb 13 kg hízás általában teljesen jó, ez szülés után szinte magától eltűnik. Persze aki vékonyan kezdte az ennél többet is hízhat, aki túlsúlyos az kevesebbet.

Olyan szénhidrátokat fogyassz amik lassan szívódnak fel. Nem kell megvonni semmit, de ne egyél meg napi 1 tábla milkát egy zacskó csipsszel..

2021. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem a terhességtől hízol. Sokan azért híznak, mert kettő helyett esznek, meg azt hiszik, mindent kötelező felzabálni, amit megkívánt.

Egyél úgy, mint eddig, az első 5 hónapban bőven elég, ha csak vitamint viszel be pluszban. Utána se kell zabálni, elég az 500 kcal plusz, de úgy is érzed, ha éhes vagy.

2021. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
És figyelj a rejtett cukrokra is, olyan ételekben is van amiben nem is gondolnánk.
2021. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Eheted, de ez nem ennyire egyszeru. A sajtok zsirosak, a rantott sajt foleg, alapvetoen ez egy jol osszeallitott dietanal ugy mukodik, hogy szamolod a kaloriakat, azonban mertekkel barmi beleferhet, de oda kell figyelni.

Ha te megeszel 2db nagyobb rantott sajtot az mar onmagaban is lehet 800 kaloria, es akkor hol van meg a tobbi etkezes a napbol. Es mivel gyorsan felszivodo szenhidrat, 30 perc mulva ehes leszel tole, ezert en sem eszem gyakran.

2021. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesen nem híztam, hanem utána. Azt akard elkerülni.


Nem eszek többet de inkább ülök egész nap, míg előtte állómunkát végeztem. Úgy látszik nekem kell a mozgás.

2021. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!