Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éhgyomri alá eső kétórás...

Éhgyomri alá eső kétórás vércukorszint?

Figyelt kérdés
Otthon próbáltam méregetni a vércukromat, éhgyomri volt 4,7, egy órával később 6,8, de két órával később 1,4. Kétszer is megmértem, tényleg 1,4. Ez elvileg nagyon alacsony, de az egyetlen tünetem, hogy kicsit éhes voltam már akkor. Miért eshet le ennyire a kétórás? Még csak a 22. héten vagyok, nem volt még terhelésem.

2021. febr. 28. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy étkezés után 1 és 2 órával későbbi mérésről van szó, az éhgyomrit meg 10 perccel étkezés előtt mértem.
2021. febr. 28. 13:22
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Rossz a mérőd. 1,4-nél már nem nagyon lennél magadnál.

Amúgy még valódi cukorbetegség esetén is csak inzulin mellett eshet le ennyire a cukor, te meg még gyógyszert sem szedsz, úgyhogy biztos nem volt ilyen alacsony.

2021. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Végül a terhelésen is aláesett a 120 perces.

Éhgyomri 4,6

60'-es 7,1

120'-es 3,6

Inzulint nem mértek. Okozhat egy esetleges IR problémát úgy, hogy közben meg a cukorértékek jók?

2021. jún. 26. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Terhesen felesleges inzulin szintet nézni. Igen, a terhesség alapból rontja az inzulinérzékenységet. Valszeg nagyon sok inzulint lök ki a szervezeted,hogy tudja szabályozni a cukrodat. Figyelj oda a kajára, kerüld a gyorsan felszívódó ch-kat. A vércukor háztartás a terhesség 30. hete körül a legrosszabb ,akkor könnyen belecsúszhatsz egy diabéteszbe, ha nem figyelsz.
2021. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!