Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi volt az éhgyomri és...

Mennyi volt az éhgyomri és mennyi a 75gr-os cukorszirup ivás után 2 órával a vércukorszintetek?

Figyelt kérdés

Nekem éhgyomri 3,4 volt, a szirup után 8,9.

Ezért 150 gr-os szénhidrát diétára fogtak.

van ilyenkor kontroll vizsgálat?

Mennyinek kell lennie, hogy vége legyen a diétának?


2010. nov. 24. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a kérdésedre: 5,2 utána 2 órával 5,4.

a többire nem tudom a választ.

2010. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a szirup utáninak max 7 körül kell lennie. Nem hiszem, hogy van kontroll, szerintem ezt az egész terhességed alatt kéne nagyjából tartani főleg azért, mert hajlamosabb lehetsz a terhességi diabeteszre.
2010. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem 4.3 volt, terhelés után: 4.4.


írd be a googlebe, hogy terheléses cukorvizsgálat, ott sokmindent találsz.

2010. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Éhgyomri 4,9 cukor után 4,8 volt. Szoktak kontrollt csinálni, 32. hét körül, de ez már a dietetikusra tartozik, őt kell kérdezni.
2010. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
első vérvételnél 5.15 . 2 óra múlva 6
2010. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bogyo110 ***** válasza:
Szia!nekem előtte 3.6 volt utánna 4.2 nekem azt mondták hogy 7-től diéta .de volt olyan akinek 8.6 volt és nem fogták diétára uh nemtudom hogy hogy is van ez!
2010. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

előtte 4,2 utána 7,3.

első körben csak cukormentes diétára fogtak. 3 hét múlva kellett kontrollra mennem. Lement a cukormentes diétával 6,7-re a terhelés után.

Ennek ellenére engem is 150 g-os ch diétára fogtak. Másfél hete csinálom, tegnap voltam újabb terheléses vérvételen és a héten pénteken megyek vissza kontrollra.

Plusz itthon mérnem kell napi 3x a vércukromat evés után 1 órával. Táblázatban kell vezetnem.


29 hetes km

2010. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra 5,5, terhelésre 6,5.
2010. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4.9 a szirup után szintén 4.9

Nekem a laboros eredményemen rajta van,hogy mettől meddig jó.Azon nézd meg,biztos neked is írták.

31hkm

2010. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itthon a laborok között is és az orvosok között is eltér a vélemény a felső határértékről. Nem tudom, miért írtad kedves 17:24-es, hogy nem lehet 7-nél több a szirup utáni érték, de biztos, hogy ez nem hivatalos érték. Amúgy a 7,1 az étkezés utáni 1 órás felső határérték.

Nem kötözködni akarok, de mindenhol más és más. De a WHO (Egészségügyi Világszervezet) szerint 7,8 a felső határérték, elméletileg onnantól lehet beszélni diétáról. Itthon sok orvos 7-es értékkel is diétára fogja a kismamát, ami csak jó egyébként, mert egészséges, főleg, ha először nem szénhidrát diéta, hanem csak cukormentes.

A mi laborunk szerint egyébként 6,1 a felsőérték. Azért ez durva. És még vitatkoztak is velem, hogy vissza kell állnia erre a szintre.

Nekem az éhgyomri 4,8 és 6,7 lett a 120 perces, és sem az orvosom, sem a diabetológus (felkerestem egyet direkt) nem fogott diétára. Odafigyelek nagyon az étkezésekre, nagyon ritkán engedek meg magamnak édességet, de általában gyümölcscukorral szoktam csinálni valami sütit, palacsintát, stb. És persze rendszeresen mérem a cukromat. Illetve, a terheléses vizsgálat óta már egyszer kértem még egyet, csak az 1 órás étkezés utáni volt és 5,8 lett. Legközelebb, ha megyek, megint kérek ilyen vizsgálatot, biztos, ami biztos.

Ha mész majd legközelebb orvoshoz, akkor kérjél egy beutalót majd megint terhelésesre (de mindenképp a sziruposra, mert az lett magas) és meglátod majd, hogy javult-e a helyzet. De a 8,9 elég magas érték, lehet diétázni kell vegig.

De amúgy jó, ha 7 alatt van, de a hivatalos érték az a 7,8, annál nem lehet magasabb.

2010. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!