Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis: bent maradtál...

Amniocentézis: bent maradtál egy éjszakát a kórházban? Milyen redménye lett? Meddig feküdtél utána?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem maradtam bent, szerintem azt max. azoknál preferálják, akik bizonyos távolságon kívülről érkeznek, és megterhelő lehet a hazautazás. (Nem tudom biztosan, csak gondolom.


Nekem szerdai napon csinálták, és vasárnapig feküdtem otthon, csak nagyon szükséges esetekben keltem fel. (WC, kaja, este zuhi stb.). Hivatalos eredményt a vizsgálat után 4 hétre ígértek, de úgy tudom, hogyha baj van, akkor max. 2 héten belül értesítenek.

2010. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem csütörtökön reggel csinálták,délután haza mehettem.Vasárnapig feküdtem én is,mint az előző válaszoló.Ez mind a mama,mind a baba érdeke.Én is 4 hét után jelentkezhettem az eredményért,de valóban igaz,ha baj van hamarabb értesítenek.

Ez volt Szegeden.

Üdv

2010. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem maradtam, ahogy letelt a 2 óra kötelező bent maradás, hazajöttem. Negatív lett és megtudtam, hogy kislányunk lesz. Sajnos feküdni nem tudtam napokat, mert a 3 másik gyerek ellátása nem oldható meg fekve :)) Nekem egyébként is csupán több pihenést mondtak, nem napokig való fekvést... Nehezet nem emeltem, amit tudtam ülve csináltam, ha tudtam, még feküdtem is valamennyit.Nem volt utána semmi problémám :)) Ja! különben meg épp másnap kellett mennem AFP-re, ami ugye kihagyhatatlan, ott pl. végig állni kellett, mert nem volt ülőhely...

Nekem Kecskeméten csinálták.

2010. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SOTE I.-en csinálták júniusban, nem maradtam bent, habár a zárójelentésen az szerepelt:S

negatív lett szerencsére és 4,5 hetet kellett várni az eredményre. Nekem nagyon nagy szükségem volt 2 napi fekvésre, mert sokkal jobban megviselt az egész, mint amire számítottam. Sokan vigyorogva jöttek ki a szúrás után én meg alig voltam magamnál. Pedig nem vagyok egy nyámnyila alkat!

2010. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Debrecenben csinálták 2009-ben. Nekem is felajánlották, hogy egy éjszakára maradjak bent megfigyelésre, de nem éltem ezzel a lehetőséggel. A vizsgálat után kb egy órát pihentem ott, azután utaztunk haaza. Itthon három napig feküdtem, de a doki a biztonság kedvéért egy hétre kiírt táppénzre. Eredményért négy hét múlva lehetett menni, nekem negatív lett. Azóta már itt virgonckodik körülöttem a leányzó.
2010. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap csinálták szegeden.11 órakor szúrtak és 16-kor engedtek haza.Az út nagyon megviselt,100km-re lakom onnan.Nekem egy hét fekvést mondtak és 4 hét múlva kell érdeklődnöm az eredmény után.

Minden jót!!!

2010. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapest: Baross u.

Futószalagon csinálták, amikor vége volt már mehettem is haza (persze s zárón 1 napos bentlét szerepelt). Elméletileg 1 hetet feküdtem, de hát a két nagyobb mellett ez nem mindig sikerült.

Pont 4 hét volt az eredmény. Két hét után már annyira nem izgultam, mert megsúgták, hogy akkor előbb értesítenek. ha gond van.

Persze, amikor mentem az eredményért, megint paráztam.

Ott tudtam meg. hogy egészséges, kistökös.

Ma már 16 napos!

(Egyébként, akikkel ”eredményhirdetésre” mentem, mindenkinek jó lett)…

2010. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bent maradtam. Előtte 2-szer sajnos be kellett feküdnöm, mert véreztem, így én biztonságosabbnak éreztem, ha nem megyek haza. Ne adja az ég, ha valami gond lenne, ott a segítség, így voltam vele. Itthon még 2 hétig nem nagyon mozogtam, féltettem nagyon a babát az előzmények miatt. A 4-es tesztünk nem túl bíztató volt, ezért vállaltuk be a mintavételt, biztosra akartunk menni. Szerencsére jó lett az eredmény, azóta már majdnem 7 hónapos, nyüzsgő kis csoda. A terhesség alatt is és most is igyekszünk neki mindent megadni. De én a terhesség végig sem nagyon mozogtam, nem bírtam egyszerűen, gyakorlatilag nagyon nehezen viseltem az egészet. Inkább a 3. harmadban éreztem már magam jobban, de ugye akkor a pocak mérete akadályozott, akkor meg azért nem nagyon voltam fürge. Az ctg után mindig elsétáltam egy taxi állomásig, nem akartam túlhordani. Az egyik sofőr mondta is, hogy nem sok ennyi séta, majdnem megijedt, nehogy beinduljon a szülés.
2010. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!